פילינג עמוק, הידוע גם בתור פילינג כימי, הוא טיפול קוסמטי פופולרי הכולל יישום של פתרון כימי לעור כדי להסיר את השכבות החיצוניות ולעורר את הצמיחה של תאי עור חדשים, בריאים יותר. הליך זה יכול לשמש לטיפול במגוון רחב של בעיות עור, כולל אקנה, קמטים, היפר פיגמנטציה ונזקי שמש, כאשר הוא יכול להביא לתוצאות דרמטיות. למרות הפופולריות שלו, פילינג עמוק יכול להיות הליך מורכב ואינטנסיבי הדורש התחשבות, זהירות ותכנון כדי להבטיח תוצאות בטוחות ויעילות.

 

מה זה פילינג עמוק?

 

פילינג עמוק הוא טיפול קוסמטי הכולל יישום של פתרון כימי לעור כדי להסיר את השכבות החיצוניות ולעורר את הצמיחה של תאי עור חדשים, בריאים יותר. הליך זה מבוצע בדרך כלל על ידי רופא עור או אסתטיקן וניתן להשתמש בו לטיפול במגוון של בעיות עור, כולל אקנה, קמטים, היפר פיגמנטציה ונזק לשמש. פילינג עמוק הן אינטנסיביות יותר מסוגים אחרים של קליפות כימיות ודורשות זמן התאוששות ארוך יותר, אך הן יכולות לייצר תוצאות דרמטיות יותר.

 

היתרונות של פילינג עמוק

 

ישנם מספר יתרונות של פילינג עמוק, הכוללים:

 

טיפול באקנה: פילינג עמוק יכול לעזור לשחרר נקבוביות ולמנוע אקנה, כאשר את זה הוא עושה על ידי הסרת תאי עור מתים ושמן עודף.

 

הפחתת קווים וקמטים עדינים: על ידי הסרת השכבות החיצוניות של העור, פילינג עמוק יכול לעזור להפחית מראה של קווים עדינים וקמטים, מה שגורם לעור להיראות חלק וצעיר יותר.

 

טיפול היפר פיגמנטציה: פילינג עמוק יכול לעזור לאזן את גוון העור על ידי הסרת אזורים של היפר פיגמנטציה, כגון כתמים כהים או כתמי גיל.

 

שיפור מרקם העור: פילינג עמוק יכולות לשפר את מרקם העור על ידי קידום הצמיחה של קולגן חדש, אשר יכול לעזור להפוך את העור נראה חלק יותר מוצק.

 

טיפול בנזקי השמש: פילינג עמוק יכולות לעזור להסיר אזורים של נזקי שמש, כגון כתמי שמש ונמשים, על ידי פילינג של השכבות החיצוניות של העור.

 

התחדשות העור: פילינג עמוק יכולות לעזור לשפר את המראה הכללי של העור על ידי קידום הצמיחה של תאי עור חדשים ובריאים ושיפור המרקם והגוון של העור.

 

פילינג עמוק

 

פילינג עמוק לפנים

 

פילינג עמוק בפנים הוא הליך קוסמטי הכולל יישום של פתרון כימי לעור על מנת להסיר את השכבות החיצוניות ולעורר את הצמיחה של תאי עור חדשים. טיפול זה יכול לשמש כדי לטפל במגוון של בעיות עור, כולל אקנה, קמטים, היפרפיגמנטציה ונזקי שמש.

 

במהלך פילינג עמוק של הפנים, הפתרון הכימי מוחל בזהירות על העור ונשאר עליו כמות מסוימת של זמן, בהתאם לחוזק של הפילינג וכן בהתאם לתוצאה הרצויה. הפתרון עובד כדי להמיס את השכבות החיצוניות של העור, כדי להגיע בסופו של דבר לקילוף ולחשיפת תאי אור חדשים ובריאים יותר המסתתרים מתחת. 

 

לאחר פילינג עמוק לפנים, עשויים לחוות אדמומיות, קילוף ורגישות במשך מספר ימים או אפילו שבועות, בהתאם לחוזק הפילינג. חשוב להקפיד על שגרת טיפול קפדנית, אשר עשויה לכלול הימנעות מחשיפה לשמש, לבישת בגדים מגנים, ושימוש במוצרי טיפוח עור עדינים כדי לעזור ולהרגיע את העור.

 

פילינג עמוק ביתי

 

פילינג עמוק ביתי אינו מומלץ מכיוון שהוא יכול להיות מסוכן ויכול להוביל לנזק חמור בעור או לסיבוכים. פילינג עמוק כולל שימוש בכימיקלים רבי עוצמה הדורשים יישום זהיר וניטור על ידי איש מקצוע מיומן, כגון רופא עור או אסתטיקן.

 

ניסיון לבצע פילינג עמוק בבית יכול להוביל ליישום לא אחיד, חשיפת יתר, או שימוש לא נכון בכימיקלים, אשר יכול לגרום לגירוי בעור, הצטלקות, זיהום, או אפילו כוויות כימיות. חשוב לציין כי פילינג כימי ללא מרשם, אפילו כזה המסומן כ"עמוק" או "מקצועי", אינו זהה לאלו אינן המשמשים בסביבה רפואית ועדיין יכול לגרום נזק אם לא נעשה בו שימוש נכון.

 

יתר על כן, פילינג עמוק מבוצע בדרך כלל בסביבה קלינית עם ציוד מיוחד וכלי ניטור כדי להבטיח כי ההליך מבוצע בבטחה וביעילות. ניסיון לבצע פילינג עמוק בבית ללא משאבים אלה יכול להציב את העור שלך בסיכון ולא יכול לספק את התוצאות הרצויות.

 

פילינג עמוק לפני ואחרי

 

פילינג עמוק, המכונה גם פילינג כימי, יכול לייצר תוצאות משמעותיות לפני ואחרי במראה העור. ההשפעות לפני ואחרי של פילינג עמוק יכולות להיות תלויות במגוון גורמים, כולל עוצמת הפילינג, סוג העור, ומטרת הטיפול הספציפית.

 

לפני פילינג עמוק, העור עשוי לגלות סימנים של הזדקנות, כגון קווים עדינים, קמטים, כתמי גיל, כמו גם מרקם לא אחיד או היפרפיגמנטציה. לאחר פילינג עמוק, העור עשוי להיראות חלק יותר, בהיר יותר, וצעיר יותר.

 

חשוב לציין כי ייקח קצת זמן עד שהעור יחלים לאחר פילינג עמוק ובזמן הזה הוא עלול להיות אדום, נפוח או מתקלף במשך כמה ימים או אפילו שבועות, בהתאם לחוזק של הפילינג. עם זאת, עם טיפול נאות וזמן, העור בסופו של דבר העור שייחשף יהיה בעל מראה רענן של התחדשות.

 

פילינג עמוק

 

פילינג עמוק מחיר 

 

העלות של טיפול פילינג עמוק, יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל סוג הפילינג, עוצמת הפתרון, מיקומו ומומחיותו של הספק. בממוצע, העלות של פילינג עמוק יכול לנוע החל מ-200-500 ש"ח לטיפול בסיסי ועד 10,000 ש"ח ויותר לטיפול אינטנסיבי.

 

קליפות פנול, שהן הסוג החזק ביותר של פילינג עמוק, יכולות להיות היקרות ביותר, עם מחירים הנעים בין 5,000 ל-10,000 ש"ח לטיפול. 1,500. פילינג TCA ופלינג עמוק בינוני אחר עומק עשוי לעלות פחות, עם מחירים הנעים בין 1,500 ל-5,000 ש"ח לטיפול. חשוב לציין כי טיפולים רבים עשויים להידרש כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

 

העלות של פילינג עמוק עשויה גם להשתנות בהתאם לכישורים של הספק וניסיון, כמו גם המיקום של הטיפול. חשוב לבצע מחקר והשוואת מחירים בקפידה ולבחור מטפל מקצועי מוסמך ומנוסה, כדי להבטיח הליך בטוח ויעיל.

 

כמה זמן לוקח טיפול פילינג עמוק?

 

משך טיפול הפילינג העמוק יכול להשתנות בהתאם לסוג הפילינג והפתרונות שצריך לספק לסוג העור שבו מטפלים. בממוצע, השלמת טיפול פילינג עמוק יכולה להימשך בין 30 דקות לשעתיים.

 

במהלך ההליך, הפתרון הכימי מוחל בזהירות על העור ונשאר עליו למשך פרק זמן מסוים, בהתאם לחוזק של הפילינג והתוצאה הרצויה. החומר עובד כדי להמיס את השכבות החיצוניות של העור, אשר בסופו של דבר מקלפים אותו, כך הם חושפים תאי עור חדשים, בריאים יותר מתחת.

 

חשוב לציין כי בעוד יישום הפתרון עצמו עשוי לקחת רק זמן קצר, משך ההליך הכולל עשוי להיות ארוך יותר בשל הזמן הנדרש להכנה ולטיפול לאחר מכן. בנוסף, ייתכן שיידרשו מספר טיפולים כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

 

האם פילינג עמוק הוא כואב?

 

פילינג עמוק יכול להיות טיפול לא נוח או כואב במהלך ואחרי ההליך. רמת אי הנוחות או הכאב יכולה להשתנות בהתאם לחוזק הפילינג, סובלנות הכאב של האדם והאזור המטופל.

 

במהלך ההליך, הפתרון הכימי עלול לגרום לתחושת צריבה כפי שהוא מוחל על העור. תחושה זו עלולה להיחלש כאשר הפתרון מנוטרל או מוסר מהעור.

 

לאחר ההליך, העור עשוי להיות אדום, נפוח, או רגיש, ועלול להרגיש מתוח או מגרד. משככי כאבים ללא מרשם וקרמים אקטואליים עשויים להיות מומלצים כדי לעזור לנהל כל אי נוחות או כאב במהלך תהליך הריפוי.

 

חשוב לציין כי בעוד אי נוחות או כאב הם הגיוניים במהלך פילינג עמוק, כאב מוגזם או אי נוחות עשוי להיות סימן לסיבוכים ויש לדון עם איש מקצוע מוסמך באופן מיידי.

דורית שטרנבך
דורית שטרנבך
לגעת ביופי

מנהלת פורום קוסמטיקה ויועצת מקצועית

שמי דורית שטרנבך, העסק שלי נקרא "לגעת ביופי" בהרצליה פיתוח, אני קוסמטיקאית מומחית בטיפולי פנים. תחומי ההתמחות שלי הם: טיפולי אקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג, טיפולי פלזמה, מזותרפיה, ופיגמנטציה.

מידע נוסף על מנהלת הפורום

שאלות גולשים מהפורום בנושא פילינג עמוק

פילינג עמוק

המליצו לי על טיפול פילינג עמוק, רוצה לברר אם התהליך של הטיפול הוא מורכב? האם יש לו תופעות לוואי? האם אני יכולה לחזור ישר אחרי הטיפול לשגרה?

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 14/07/2020
פילינג עמוק

רציתי לדעת אם פילינג עמור יכול להיות יעיל לחטטים ואם לא איזה טיפול פנים כן מומלץ ויעיל לבעיה הזאת. תודה

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 02/01/2020
פיליניג עמוק

יש לי כתמים על הפנים שמעוניינת להסיר, המליצו לי על פילינג עמוק אבל קצת חוששת, האם יש שיטות אחרות ברמת יעילות דומה לזאת של הפילינג?

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 08/06/2020
פילינג

פילינג עמוק יכול להתאים לעור פנים חלק או שזה מיותר לעשות את זה? תודה שירן

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 01/08/2013
צלקות/חורים

הי,כתוצאה מטיפולי פנים יש לי באזורי הלחיים ומטה מן צלקות וחורים כנראה מהוצאת שחורים עמוקים שהיו באזור,האם ניתן להיפטר מהצלקות בעזרת פילינג או פעולה אחרת?

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 12/01/2013