שיער יבש יכול להיות מתסכל וקשה לתחזוק, אנשים רבים מתמודדים עם הבעיה הזו והיא נפוצה מאוד. כאשר השיער שלך חסר לחות, הוא יהיה חסר ברק, בעל מראה עמום, שביר, נוטה לשבירות או שיער יבש ונפוח, ועלול גם לגרום לגירוי הקרקפת. למרבה המזל, ישנן דרכים למנוע ולטפל בשיער יבש כדי לשמור עליו בריא ותוסס.

הגורמים לשיער יבש

 

גנטיקה: יש אנשים שבגלל ההרכב הגנטי שלהם השיער שלהם נוטה לייבוש יתר. במקרים מסוימים, אנשים עם שיער יבש עלולים להיות באופן טבעי בעלי ייצור נמוך של שמן מבלוטות החלב בקרקפת, מה שמוביל לרמת לחות נמוכה בשיער.

 

גורמים סביבתיים: חשיפה לשמש, רוח, אוויר יבש גורמים סביבתיים: חשיפה לשמש, לרוח ולאוויר יבש עלולה להסיר מהשיער את השמנים והלחות הטבעיים שלו, ולהוביל ליובש. זה נכון במיוחד באקלים עם לחות נמוכה, אקלים שעלול להזיק במיוחד לשיער.

 

תכשירים כימיים: שימוש תכוף של צבעי שיער, פן, החלקה וסלסול של השיער עלולים להזיק לשכבה החיצונית של השיער ולגרום לו לאבד לחות. טיפולים אלה יכולים להחליש את השיער, מה שהופך אותו לשביר ויבש יותר.

 

מצבים רפואיים: מצבים רפואיים מסוימים, כגון תת פעילות בלוטת התריס והפרעות אוטואימוניות, יכולים לגרום לשיער יבש. מצבים אלו יכולים להשפיע על היכולת של הגוף לייצר או לשמור על לחות בשיער.

 

חסרים תזונתיים: מחסור בויטמינים ומינרלים, כגון ביוטין, ברזל וויטמין D, יכול לגרום לשיער יבש ושביר. חומרים מזינים אלה חשובים לבריאות ולצמיחה של השיער, ומחסור עלול להוביל ליובש ושבירות.

 

איך למנוע שיער יבש

 

הידרציה: שתיית הרבה מים ולהישאר רוויים עוזר להזין את השיער מבפנים החוצה.

 

שגרת טיפוח שיער נכונה: שימוש בשמפו ומרכך עדין, והפחתת השימוש בחום כגון מייבשי שיער ומחליקים יכולים למנוע יובש מוגזם.

 

הגנה מפני גורמים סביבתיים: לחבוש כובע או צעיף כדי להגן על השיער מפני נזקי השמש והרוח יכול לסייע במניעת יובש.

 

הגבלת תכשירים כימיים: צמצום השימוש בתכשירים כימיים כגון צבעי שיער והחלקה יכול לעזור לשמר את השמנים הטבעיים בשיער.

 

צריכה תזונתית: צריכת תזונה מאוזנת עשירה בויטמינים ומינרלים, כגון ביוטין, ברזל וויטמין D, יכולה לעזור לשמור על שיער בריא ולח.

 

שיער יבש

 

טיפול בשיער יבש

 

הזנה: טיפולי ריכוך עמוקים יכולים לסייע בהחזרת הלחות לשיער יבש. חפשו מוצרים המכילים מרכיבים כגון חמאת שיאה, שמן קוקוס ושמן ארגן, אשר יכולים לעזור להזין ולהשלים את השיער.

 

תרופות טבעיות: מרכיבים טבעיים כגון אלוורה, חומץ תפוחים ודבש יכולים לעזור ללחות ולרכך שיער יבש. יכולים להשתמש במרכיבים אלה ביצירת מסכות שיער DIY או להוסיף לשגרת טיפוח השיער הרגילה שלך.

 

שמן: מריחת שמנים טבעיים כגון שמן קוקוס, שמן זית, או שמן שקדים על השיער יכול להזין ולהגביר לחות. אפשר למרוח שמן על השיער לפני החפיפה או להשתמש בו כטיפול הזנה לאחר החפיפה.

 

טיפולי סלון מקצועיים: טיפולי שיער כגון טיפולי קרטין, טיפולי שמן חם ומסכות לשיער זמינים במספרות רבות ויכולים לסייע בהחדרת לחות והחייאת שיער יבש.

 

טיפולים רפואיים: במקרים חמורים של שיער יבש הנגרם על ידי מצב רפואי, הרופא עשוי לרשום תרופות או להמליץ ​​על טיפולים ספציפיים כדי לטפל בסיבה הבסיסית של השיער היבש.

 

מסכה לשיער יבש

 

מסכת שיער היא טיפול עומק שיכול לעזור להזין ולהעניק לחות לשיער יבש, פגום, או מקורזל. בדרך כלל מורחים את המסיכה לאחר השמפו ומשאירים את המסכה לזמן ארוך יותר מאשר מרכך רגיל. מסכות שיער יכולות להכיל מגוון מרכיבים, כגון שמנים טבעיים, חלבונים וויטמינים, המסייעים בשיקום וחיזוק השיער.

 

מרכיבים נפוצים המצויים במסכות שיער לשיער יבש כוללים:

 

שמנים טבעיים: שמן קוקוס, שמן ארגן ושמן זית הם מרכיבים פופולריים במסכות שיער, כי הם יכולים לחדור את שורש השיער ולספק לחות עמוקה.

 

חלבונים: קריאטין, קולגן וחלבונים אחרים יכולים לעזור לחזק את השיער ולמנוע שבירה, מה שעלול להחמיר עוד יותר את היובש.

 

ויטמינים: ביוטין, ויטמין E וויטמין D חשובים כולם לצמיחת שיער בריא ויכולים לעזור להזין וללחות שיער יבש.

 

חומרי לחות: דבש, גליצרין, אלוורה הם כולם חומרי לחות טבעיים שיכולים לעזור לשמור על הלחות ולמנוע יובש.

 

בעת שימוש במסכת שיער, חשוב לעקוב אחר ההוראות בקפידה כדי להבטיח את התועלת המירבית. ניתן להשתמש במסכות שיער פעם בשבוע או לפי הצורך, בהתאם למצב השיער. עם שימוש עקבי, מסיכת שיער יכולה לעזור להחזיר לחות ובריאות לשיער, ולשמור אותו במראה ותחושה רך, מבריק, ובריא.

 

שמפו לשיער יבש

 

חפיפת שיער יבש יכולה להיות תהליך עדין, שכן שימוש בשמפו הלא נכון יכול לייבש עוד יותר את השיער ולגרום לו להיות שביר ובעל נטייה לשבירות. בחירת השמפו הנכון לשיער יבש יכולה לעזור להחזיר את הלחות לשיער ולמנוע נזק נוסף.

 

בעת בחירת שמפו לשיער יבש, יש לחפש מוצרים המכילים מרכיבי לחות כגון גליצרין, panthenol, ושמנים טבעיים כמו קוקוס, ארגן, או שמן חוחובה. מרכיבים אלה יכולים לעזור להוסיף לחות לשיער יבש ולמנוע ממנו להפוך לשביר. בנוסף, יש לחפש שמפו ללא סולפט או חומרים פעילי שטח מתונים יותר כדי להימנע מהסרת מהשמנים הטבעיים מהשיער.

 

כמו כן, חשוב לבחור שמפו שהוא בעל pH מאוזן, מכיוון שלשיער יש pH חומצי מעט. שימוש בשמפו עם pH דומה יכול לעזור לשמור על ציפורן השיער חלקה ולמנוע איבוד לחות. 

חשוב לחפש בשמפו לשיער יבש גם חומרי ניקוי עדינים כמו cocamidopropyl betaine או decyl glucoside כדי למנוע ייבוש נוסף של שיערך.

 

מרכיב מפתח נוסף בשמפו לשיער יבש הוא חיטה הידרוליזה או חלבון סויה, אשר יכול לעזור לחזק את השיער ולמנוע שבירה. בנוסף, חשוב להימנע משמפו המכיל אלכוהול, אשר יכול לייבש את השיער ולגרום לקרזול.

 

שיער יבש

 

שיקום שיער יבש מאוד

 

שיקום שיער יבש מאוד יכול לקחת זמן וסבלנות, אבל זה אפשרי. הנה כמה צעדים שניתן לנקוט כדי לשקם שיער יבש מאוד:

 

טיפול בהזנה עמוקה: השתמשו בטיפול בהזנה עמוקה פעם בשבוע כדי לסייע בהחזרת הלחות לשיער שלך. חפשו מוצרים המכילים מרכיבים מזינים כמו חמאת שיאה, שמן קוקוס או שמן ארגן.

 

שמן: יש למרוח שמנים טבעיים כגון שמן קוקוס או שמן זית על השיער לאחר החפיפה בשמפו או להשתמש בו כטיפול נוסף כדי להוסיף לחות ולהזין את השיער שלך.

 

הימנעות חום: מכשירי חום כגון מייבשי שיער עלולים לגרום נזק נוסף לשיער יבש כבר. יש להימנע משימוש במכשירים חמים או להשתמש בהם לא בתדירות גבוהה ועל רמת החום הנמוכה ביותר האפשרית.

 

גזירת קצוות מפוצלים: קיצוץ סדיר יכולה לסייע במניעת שבירה נוספת ובמניעת נזק לשיער.  

 

צריכה תזונתית: צריכת תזונה מאוזנת עשירה בויטמינים ומינרלים יכולה לעזור להזין את השיער מבפנים החוצה.

 

הגנה על השיער: חבשו כובע או צעיף כדי להגן על השיער מפני נזקי השמש והרוח, והימנעו מחשיפת השיער לכימיקלים קשים או ללחצים סביבתיים.

 

חשוב לזכור כי שיקום שיער יבש מאוד עשוי לקחת זמן ועקביות. היו סבלניים ועדינים עם השיער שלכם, ועם הזמן, תתחילו לראות שיפור במרקם ובבריאות הכללית שלו.

 

כמה פעמים צריך לשטוף שיער יבש?

 

אם יש לך שיער יבש חשוב לשים לב לתדירות החפיפה. שטיפת השיער לעתים קרובות מדי עלול להסיר את השמנים הטבעיים של השיער, מה שמוסיף נזק ויובש. עם זאת, לא לשטוף אותו מספיק יכול להוביל להצטברות של שמן ולכלוך, אשר יכול גם להזיק לשיער.

 

ככלל, אם יש לך שיער יבש, מומלץ לשטוף את השיער כל 2-3 ימים. זה יעזור לשמור על השיער נקי מבלי להסיר ממנו את השמנים הטבעיים. עם זאת, התדירות של שטיפת השיער יכול גם להיות תלוי בגורמים כגון סוג השיער, האקלים, ואורח החיים.

דורית שטרנבך
דורית שטרנבך
לגעת ביופי

מנהלת פורום קוסמטיקה ויועצת מקצועית

שמי דורית שטרנבך, העסק שלי נקרא "לגעת ביופי" בהרצליה פיתוח, אני קוסמטיקאית מומחית בטיפולי פנים. תחומי ההתמחות שלי הם: טיפולי אקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג, טיפולי פלזמה, מזותרפיה, ופיגמנטציה.

מידע נוסף על מנהלת הפורום

שאלות גולשים מהפורום בנושא שיער יבש

שיער יבש ששימוש במרכך לא עוזר

שלום, יש לי שיער יבש מאוד אני חוופת באופן קבוע עם מרכך וזה עדיין לא עוזר כל כך  בזמן האחרון אני משתמשת באמפולות של חברת ג'ויה מוצרים לשיער וגם לא רואה כל כך תוצאות למרום של המוצרים האחרים...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 17/06/2018
פילינג לגבר

אני בן 19 העור שלי בכלל לא חלק , יש שחורים ובכללי העור נראה מת ויבש עם כל מיני סימנים עליו בנוסף יש מעט צלקות שנשארו מפצעים פילינג במכון קוסמטיקה יכול לעזור? (שאלה 1) יש שיער חודרני וכלוא בזקן...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 02/01/2019
שפם +עיגולים שחורים

אוקי לגבי הסרת שיער מהשפם- מה השיטה הכי טובה? אני עושה עם חוט ,מדי פעם פינצטה, ניסיתי עם שעווה. משום מה עדיין נשאר מעין "כתם" או שזה פיגמנטציה דווקא באזור הזה-שנראה כהה יותר. וכך למרות שאין שיער,...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 04/09/2018