» » כל מה שצריך לדעת על קוסמטיקה טבעית

כל מה שצריך לדעת על קוסמטיקה טבעית


דווקא בימים של תיעוש וטכנולוגיה, חזרה אל הבסיס , אל הטבע, הפכה כמעט למובנית מאליה


כמו בכל תחומי החיים, החזרה לטבעי ולבריא מאפיינת את עולם הקוסמטיקה, שהפך זה מכבר מתעשיית יופי לתעשיית טיפוח ויופי. הרעיון מאחרוי קוסמטיקה טבעית מבטא חשיבה נכונה בעליל: במקום לנסות ולתקן פגמים לטווח הקצר, ניתן לנסות ולהפוך מוצרי קוסמטיקה למוצרי בריאות, שיאטו את קצב ההזדקנות הטבעית וישמרו על עור בריא ויפה יותר לאורך השנים.

קוסמטיקה טבעית
הינו שם למכלול רחב של מוצרים, מה שהופך את הגדרתה לסבוכה במקצת. מרבית יצרניות הקוסמטיקה מתהדרות ברכיבים טבעיים, ולכן למעשה רוב מוצרי הקוסמטיקה הם לפחות באופן חלקי "קוסמטיקה טבעית". עם זאת, בשורות הבאות נתמקד בכמה מוצרים ממקורות שונים שיוצרו על טהרת הטבעי ללא כל חומרי סינטטיים, "קוסמטיקה טבעית" באמת.

יצרני בוטיק של קוסמטיקה טבעית

למרות שכפי שנראה בהמשך קיים היצע גדול של יצרניות ענק המציאות ליינים שונים של קוסמטיקה טבעית, כדאי לשים לב להיצע חדש בשוק קוסמטיקה טבעית: עסקי בוטיק קטנים, עסקים ביתיים ממש, המתמחים בהכנת כמות קטנה של מוצרי קוסמטיקה טבעית ואפילו קוסמטיקה טבעית בהתאמה אישית. עסקים אלה צצו כפטריות אחר גשם בכל רחבי הארץ, וביניהם נמצא שמות ביתיים כמו "נירית קוסמטיקה" קליניקת "ובחרת בחיים", ועוד רבות אחרות.


ההיצע של עסקים כאלה מתמקד בדרך כלל בקרמי פנים וגוף, מסכות פנים ושער, ומוצרי היגיינה (סבונים לשימושים שונים). טווח המחירים זול במונחי קוסמטיקה, בין 100-550 שקלים לקופסת 100 מ"ל קרם פנים לדוג'.

היתרון הגדול של עסקים כאלה היא היכולת לצפות ואף להשתתף בתהליך היצירה (באמצעות סדנאות שונות), וכמו כן לקבל המלצה אישית ואפילו רקיחה אישית לפי מצב עורכם.

ענקי הקוסמטיקה הטבעית

טוב, אז אולי המונח "ענקים" לא מתאים לחברות הללו, שלא עומדות בקנה מידה אחד עם לוריאל או אילנה רובינשטיין, אבל בהחלט מדובר בעסקים גדולים יותר, שבניגוד לאחיותיהן הגדולות מתמחים במוצרי קוסמטיקה טבעית בלבד. בשמות אלה נמצא את "כנען", שוורץ, דוקטור טבע, לווידו ועוד יצרניות מקומיות ובינלאומיות.


המחירים של מותגים אלה יכולים להיות זולים משמעותית (אפילו 50 שקלים לקרם פנים או גוף, במידה והצלחתם למצא מבצע טוב), וכמובן, ההיצע גדול בהרבה. למרות שבגלל גודל היצרן התאמה אישית בעייתית יותר מעסקי הבוטיק, חברות אלה מחזיקות צי של דיילות ומקיימות אירועי קידום מחירות וסדנאות הסברה לרוב, הן במסגרת רשתות הפארם והן מחוצה להן.

ועוד מילה על גאווה ישראלית: מוצרי ים המלח

אכן , רוב יצרניות מוצרי ים המלח מייצרות אותן בתהליכים טבעיים בלבד, לכן למעשה זוהי קוסמטיקה טבעית. החברה הישראלי AHAVA לדוגמא מציעה מעל ל150 מוצרי טיפוח במאות מארזים וחבילות. שימו לב כי מדובר במתנה נחשקת לחברים מחוץ לארץ, וכי מחירי מוצרי החברה בארץ, ובייחוד בחנות הדגל של החברה (ממוקמת ליד מצדה) זולים משמעותית מן המחירים בחו"ל.

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...