» » כל מה שצריך לדעת על קוסמטיקה רפואית

כל מה שצריך לדעת על קוסמטיקה רפואית

כאשר אנו חושבים על קוסמטיקה ותכשירי קוסמטיקה, אנו חושבים לא פעם על קוסמטיקה לטעמים של יופי וטיפוח. אך משחר ההיסטוריה, הקוסמטיקה שימשה גם כטיפול רפואי איכותי ויעיל לבעיות שונות. ככל שהקוסמטיקה השתכללה וככל שאנו למדנו להכיר יותר את התחום, כך גם הקוסמטיקה הרפואית הפכה איכותית יותר ומעניקה לנו אופציות טיפול רבות יותר.

קוסמטיקה רפואית זכתה במשך השנים למקום של כבוד, הן בתחום הקוסמטיקה עצמה אך גם בתחום הרפואי ובקשר שבין השניים. ישנה הכרה בצורך של האנשים בסוג טיפולים זה, כדי להתגבר על בעיות עור שונות, בעיות אסתטיות ואף בעיות שמפריעות לתפקוד היום-יומי.
 
הכשרת קוסמטיקאיות רפואיות

כדי להתעסק בקוסמטיקה רפואית, צריך לעבור הכשרה מיוחדת, בנוסף לקורס קוסמטיקה רגיל. לעיתים הכשרה זו היא חלק מקורס קוסמטיקה, אך לא פעם מעדיפים בתי הספר השונים להעביר קורסים בנפרד בכל הקשור לקוסמטיקה כזו, על מנת שתהיה הבדלה והפרדה ברורה בין התחומים. כך שרק מי שעבר הכשרה בתחום יכול להתעסק בו. חשוב להבהיר, לא פעם טיפול קוסמטי לצרכים רפואיים נעשה בצמוד לרופא מוסמך.

מה כוללת קוסמטיקה רפואית?
 
קוסמטיקה רפואית, מטפלת במגוון רחב של בעיות. מבעיות עור, דוגמא פצעים וזיהומים, כלה בבעיות תפקוד כגון בעיות ציפורן חודרנית, ויש שיטענו שאפילו הסרת שיער היא בגדר טיפול אסתטי שיש בו סממנים רפואיים לעיתים.

קוסמטיקה רפואית באה לידי ביטוי, כפי שצויין, במגוון שלם של בעיות ותופעות. למשל, בעיות עור שמופיעות בגיל ההתבגרות (פצעי אקנה) בעיות עור שנובעות מחשיפה לשמש או לתכשירי שונים במהלך השנים, בעיות עור שצצות אצל אנשים בשנות השלושים ומעלה. בין היתר מדובר על טיפולי פילינג שמנקים את העור, טיפולים עם תכשירים שמותאמים באופן אישי לכל מטופל, טיפולים כנגד חשיפה לשמש, ניקויי פנים, טיפולי חומצות וכדומה. ההיכרות של הקוסמטיקאית עם תכשירים שונים והשפעתם על העור מאפשרת לה, להקנות טיפול איכותי ויעיל, אשר משפר את מצב העור.

דוגמא אחרת לטיפול קוסמטי מסיבות רפואית, היא טיפול ציפורן חודרנית. לעיתים קרובות אנשים יעדיפו ללכת לטיפול אצל קוסמטיקאית בטרם יפנו לרופא מוסמך. הסיבה היא הזמינות והעובדה שאצלן מדובר בטיפול מהיר ופשוט יותר. במידה ומדובר במקרים מסובכים, יפנו אותן הקוסמטיקאיות אל הרופא בעצמן.

בשנים האחרונות אנו עדים לסוג נוסף של קוסמטיקה רפואית, גם אם איננה קשורה ישירות לקוסמטיקה. מדובר בטיפולי עיסוי. קוסמטיקאיות רבות עוברות הכשרה בתחום, כדי לבצע טיפולי עיסוי מפנקים וטובים למטופלים שלהם. גם כאן נדרשת הכשרה בתחום, שכן עיסוי לא מקצועי יכול לגרום נזק לגוף.

לסיכומו של עניין, הקוסמטיקה משחר הימים, היא איננה רק עניין של טיפוח ויופי אלא הרבה יותר מזה, ויכולה לא פעם לשמור על בריאותנו.

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...