» » טיפול פנים - המדריך השלם

טיפול פנים - המדריך השלם

אילו סוגי טיפול פנים קיימים?

טיפול פנים קלאסי – נועד לניקוי עמוק של העור ולהאצת התחדשות תאי העור. טיפול פנים לעיכוב הזדקנות העור – אנטי אייג'ינג – נועד לשקם את העור, להפחית קמטוטים וכתמים הנוצרים כתוצאה מנזקי השמש וזיהום האוויר.

טיפול פנים לעור שמן וטיפול באקנה – נועד למנוע את התפשטות הדלקת, לנקות רעלים וחיידקים בעור ולגרום להתחדשות ולמרקם בריא של העור. טיפול פנים לפיגמנטציה ופגמים הנוצרים לעיתים כתוצאה מתרופות מסוימות, הורמונים, נזקי השמש ומחלות מסוימות. הטיפול מסייע למניעת התפשטות הכתמים, להבהרת או להשלת תאים בעלי פיגמנט פגום.

טיפול פנים לעור יבש – חשוב לטפל בעור זה מאחר ויובש בפנים עלול לגרום לקמטים. טיפול הפנים בעור יבש נועד לרכך ולהעניק לחות לעור ולטפל בו באופן עקבי ומעמיק באם מדובר ביובש כתוצאה ממחלה כלשהי.

טיפול פנים לקמטים – ניתן להשתמש בחומרי מילוי או בחומרים קוסמטיים שעל ידי פעולה קוסמטית מקצועית יכנסו לעומק העור ויעודדו צמחית תאים חדש, רענון ושיפור מראה העור.

ישנם סוגי טיפולי פנים כגון טיפול בחמצן, פילינג, אנטי אג'ינט ופירמינג המיודעים לסוגי העור השונים, ולעיתים משולבים מספר טיפולים יחדיו על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.
 
מדוע חשוב לעבור טיפול פנים ?

עור הפנים ועור הגוף שלנו הם שכבת ההגנה החיצונית שלנו. הם מגנים עלינו מפני זיהום ולכלוך הנמצאים בכל מקום. לכן, גם אם אנחנו מנקים את העור ביסודיות ועושים טיפולי פנים בבית, שכבות העור העמוקות נשארות מלוכלכות, וניתן לראות את התוצאות של לכלוך זה בשינוי מרקם העור, ייבוש העור או הפיכתו לעור שמנוני ואף הופעת פצעים, קמטים וכתמי עור.

טיפול פנים מאפשר הגעה לשכבות העור העמוקות וניקוין. טיפול פנים מחדש את תאי העור הפנים ובכך מעניק לנו הגנה טובה יותר מפני המזהמים והמזיקים השונים, ומאפשר לעור לחזור לעצמו ובכך מעניק לנו תחושה טובה ורעננה, ומראה צעיר. טיפול עקבי בעור הפנים חשוב למניעת תופעות ההזדקנות בעור, לשימורו למניעת הופעת אקנה – פצעים דלקתיים הנובעים מחסימת נקבוביות העור, לכלוך ושומן שמצטברים.
 
מתי כדאי לעבור טיפול פנים ?

חשוב להתחיל טיפולי פנים מוקדם, אך לא מוקדם מידי. טיפול וטיפוח העור הוא חשוב, הן עבור תיקון וטיפול בבעיות קיימות והן בשביל מניעה של בעיות עתידיות וטיפוח מראה ותחושת העור. אך תחילה בגיל מוקדם מידיי, בתכשירים חזקים עלול להזיק לעור. מאותן סיבות כדאי גם לשים לב לתכיפות טיפולי העור אותם עוברים או עושים.

אנשים רבים מתחילים ללכת לקוסמטיקאית עבור טיפולי פנים בגילאי העשרה על מנת לטפל בפצעי בגרות . כדאי להתמיד וללכת לטיפולי עור, ואף לקבל הדרכה לביצוע טיפולי עור בבית על מנת לשמר, לנקות ולחדש את העור.

תדירות טובה לטיפולי עור אצל קוסמטיקאית היא בין חודש לחצי שנה – בהתאם לסוג הטיפול ובהתאם למצב העור. מומלץ לעשות בבית טיפולי עור על בסיס יומי, שבועי או חודשי בהתאם לסוג טיפול העור, עוצמתו, ומטרתו.

 המאמר נכתב על ידי מור קליניק , ישראל גלילי 10 ראשון לציון 03-9412252

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...