» » קוסמטיקה טבעית למען עור טבעי

קוסמטיקה טבעית למען עור טבעי

בשנים האחרונות, הולך העולם יותר ויותר אל הכיוון הטבעי. חוזר אל החומרים הטבעיים ומנסה להתנתק מאותם חומרים כימיים אשר במאה ה20 השתלטו על תעשיות שונות ולדעת רבים הזיקו לו לא מעט. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר בחזרה אל החומרים הטבעיים, מצויה בתעשיית הקוסמטיקה.

יותר ויותר נשים וגברים מקפידים לרכוש מוצרי קוסמטיקה אשר מכילים אך ורק מוצרי קוסמטיקה טבעית אשר מטפחים את העור ובלי חומרים כימיים שונים, אשר לא רק שאינם מטיבים עם העור אלא גם פוגמים בו.

חשיבות השמירה על העור
בטרם נתחיל לדון בחשיבות החומרים הטבעיים של המוצרים הקוסמטיים השונים, חשוב להבין את תפקיד העור ומדוע יש לשמור ולטפח עליו. העור מכסה את גופנו ומגן עליו. הוא משמש מחסום מפני טמפרטורות שונות, העור אחראי על ויטמינים שונים בגוף ועל היחסים עם הסביבה החיצונית לגוף.
העור כידוע מושפע מגורמים רבים, דוגמאת, מזג אוויר, חומרים שונים (ומזהמים), קרני השמש וגורמים חיצוניים אחרים. כמו כן העור מושפע מהגוף עצמו ומבריאותו.
החשיבות העצומה של מוצרי קוסמטיקה שונים לעור, מובנית בכך, שכל מוצר קוסמטי שאנו מורחים על גופנו משפיע באופן ישיר על העור ואף נספג ברקמות הפנימיות שלו. במקרים רבים הוא אף עלול להיספג במערכת הדם ולהשפיע עליה. מכאן החשיבות של החומרים אשר עליהם מתבססים אותם מוצרי קוסמטיקה שונים.

מוצרי קומסטיקה טבעית
בעבר, מוצרי קוסמטיקה הכילו כמויות עצומות של מרכיבים כימיים שונים. מרכיבים אלו כללו חומרים מזיקים לעור אשר גרמו לו דלקות ואלרגיות שונות. מרכיבי המוצרים הקוסמטיים התבססו על חומרים שהופקו מתעשיות הנפט והכימיה ונוצרו על ידי סינטזות כימיות שונות. מכאן ברורה השפעתם לרעה על העור. אותן סינטזות נוצרו אחרי תהליכי ניסוי שונים שנעשו על גבי חיות במעבדות הפיתוח של חברות קוסמטיקה שונות.
עם השנים, עלתה המודעות, הן לשימוש בחומרים טבעיים והן כנגד הניסויים בחיות לצורכי ניסויים קוסמטיים, מה שהביא חברות קוסמטיקה שונות, לפתח מוצרי קוסמטיקה טבעית, המתבססים משמנים וצמחים בריאים ומרכיבים טבעיים  אחרים המכילים ויטמינים אשר טובים לעור. מדובר במוצרים טובים לגוף ולעור, מוצרים שאינם גורמים לדלקות, זיהומים או אלרגיות.
לצערנו, לא מעט חברות קוסמטיקה, מנסות לשלב בתהליך זה גם מרכיבים לא טבעיים ומנסים למכור את המוצר שלהם תחת הלוגו של מוצר קוסמטי טבעי. מדובר במוצרים שאומנם מכילים תמציות ושמנים טבעיים, אך בכמויות נמוכות מאוד, בעוד שרוב רובו של המוצר מכיל חומרים לא טבעיים. גם כנגד תופעה זו יוצאים צרכנים רבים, מתוך כוונה לעודד את התעשייה לעבור לייצור טבעי מוחלט וכן כדי לגרום לציבור הצרכנים שלא להיענות לאותן חברות, אשר מייצרות מוצרים שכאלו.
המעבר לשימוש במוצרים שמכילים אך ורק חומרים טבעיים, מאפשרת לעור להנאות משורה של ויטמינים, תכונות חיוביות של צמחים, וכך העור יכול להתמודד בצורה טובה מול תופעות כמו, כתמים, רפיון, קמטים או אפילו מול התקשחותו של העור, כפי שהיא באה לידי ביטוי עם השנים.

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...