הסרת שיער בפנים

הסרת שיער בפנים

האסתטיקה וטיפוח הפנים הם נושאים חשובים עבור כל אחד ואחת. בשנים האחרונות צברה תאוצה שיטות חדשניות להסרת השיער מהפנים לצד השיטות הוותיקות שעדיין פעילות. מכוני הקוסמטיקה הרבים שנפתחו בארץ, זוכים לשפע של לקוחות המגיעים לעיתים תכופות כדי לטפל בעור פניהם. רבים מהלקוחות, מעוניינים לבצע גם הליך של הסרת שיער המעניק להם תחושה טובה לגבי הנראות שלהם.

 

אזורי הפנים שבהם מבצעים הסרת שיער

ברוב המקרים הוצאת שיער הן במקומות שבהן קיימת צמיחה מהירה של שיער כמו באזור הפאות, הלחיים השפם והגבות. השיטות הנפוצות הן הסרת שיער באמצעות שעווה, גילוח, פינצטה או חוט. בכל השיטות הללו השיער חוזר לצמוח לאחר פרק זמן מסוים, תלוי במטופל. הלקוח מגיע בכל פרק זמן לקוסמטיקאית שמבצעת טיפול זהה שוב ושוב, לעתים זה כואב, זה בעיקר לא נעים ונוצרת תלות כיוון שיש להגיע למכון שוב ושוב.

אחד הטיפולים הנפוצים הוא טיפול בשעווה, באמצעות חומר זה השיער מתנתק מהשורש אך למרות זאת הוא צומח שוב לאחר טווח הנע בין שבועיים לחודשיים, לפעמים באותה רמה של צפיפות ולעתים ברמה פחותה. אם אורכה של השערה הוא לפחות רבע אינטש, השעווה תוכל לתלוש אותה מהשורש, אם היא קצרה יותר השערה לא תיתפס ותמתין לטיפול הבא. לעיתים השעווה מצליחה לתפוס את זקיקי השיער ובמקרים הללו השיער הספציפי הזה יפסיק לגדול פה ושם.

המומחים לטיפול באמצעות שעווה מניחים את החומר בכיוון צמיחת השיער אך המשיכה של השובל נעשית בכיוון ההפוך לצורך השגת תוצאות מיטביות.
אפשר לרכוש קרמים להסרת שיער המיוצרים על ידי יצרנים שונים ומחירם הוא זול יחסית. לאחר השימוש בקרם, המקום יהיה כשבוע ללא שיערות ולאחר פרק זמן זה הן תצמחנה שוב.

בפעולת מריחה קלה מסירים את השיער שצמח במקומות המפריעים ברחבי הפנים או במקומות אחרים בגוף. לקרם זה יש כמה חסרונות, הבולט שבהם הוא הריח הנוראי שלו, כמו כן הוא מותיר שערות שבורות חייבים למרוח שכבה זהה בכל האזור לדוגמה כדי לא ליצור קרחות במקומות מסוימים ושיערות בחלק אחר של הפנים. מעבר לכך הוא גורם לאנשים מסוימים לתופעות לוואי כמו עקצוצים, פריחות, נפיחויות שיכולים להיות ברמות נמוכות או ברמות גבוהות המצריכות טיפול רפואי.

שיטה חדשנית להסרת שיער באמצעות אלקטרוליזה

שיטת הסרת השיער מהפנים באמצעות אלקטרוליזה היא שיטה חדשה יחסית הפעילה כבר כמה שנים.
בשיטה זו קרני הלייזר משמידות את שורש זקיק השערה באמצעות החדרת המחט לתוך הזקיק עצמו. המחט יוצרת שוק חשמלי לשורש השיער וכך משמידה אותו.

יתרונות וחסרונות של אלקטרוליזה

האלקטרוליזה מתמקדת בטיפול בכל שערה ושערה ולכן אינה מתאימה להסרת שיער בשטחים גדולים ברחבי הגוף, כיוון שיש צורך במאות שעות עבודה. לצורך הסרת שיער בכל שטח נרחב  יהיה צורך בביצוע בין 6-4 טיפולים.
באזורים בהם קיימת פלומת שיער או שיער קטיפתי, עדיף לבצע הסרת שיער באמצעות האלקטרוליזה.

  • הטיפול יקר מאד.
  • הטיפול מלווה בכאבים.
  • עלולים להיות זיהומים אם לא בוצע חיטוי כראוי של המחטים.
  • אצל אנשים מסוימים נוצרות תופעות לוואי כמו דלקות והופעת צלקות.

הסרת שיער בלייזר

המכשיר החדשני להסרת שיער באמצעות לייזר הוא מכשיר בטוח, מתאים לרוב המטופלים, הוא מאד יעיל ועובד בשיטות מתקדמות. זו הסיבה שמטופלים רבים בחרו לבצע באמצעותו הסרת שיער שאינו רצוי.

המכשיר שולח מעין שלוחות חמימות ועדינות בהדרגתיות לתוך כל שטחו של העור. בתום התהליך, המכשיר גם מקרר את שכבת העור. בהמשך הטיפול, המכשיר עובד בסבבים נקודתיים לאורך כל אזורי הפנים ומטפל בכולן באופן שווה ואחיד. טיפול חדשני זה אינו כרוך בכאבים או צריבה ואינו גורר תופעות כמו כוויות או צלקות. זו הסיבה שלקוחות המעוניינים בכך, מבקשים לבצע טיפול מסוג זה גם במקומות סמוכים כמו הגב, הבטן והצוואר כיוון שאף אחד לא יראה כל תופעת לוואי הקשורה הטיפולים הללו.

יתרונות וחסרונות של טיפול בלייזר

הטיפולים בשיטת הלייזר הם בטוחים כך שאפשר לבצע אותם ללא דאגה.
המכשיר מבצע עבודה מהירה ולכן תוך פרק זמן קצר הוא מטפל בכל שטח הפנים. מדובר בטיפול מאסיבי שקוטל את שורשי השערות ואינו מותר דרך לצמיחה שלהן מחדש.

היכולות של מכשיר הלייזר הן לחדור פנימה לרובד הפנימי של שכבת הדרמיס בעור. כך הוא אפקטיבי גם בטיפולים על עור שהוא עדין שצומחות עליו שערות דקיקות. הטיפול מתאים להסרת שיער בכל המקומות הנחוצים ברחבי הפנים כמו בסנטר, באזור המצח ומעל השפתיים.

המכשיר מבצע עבודה באופן מאד מדויק. הוא מטפל בשערות הכהות וכל האזור סביבן נותר ללא כל נזק. העלויות נמוכות ותלויות בכמות הטיפולים שיש לבצע. בכל מקרה אם מבצעים תחשיב של חיסכון בעלויות שהיו לכל מטופל עד עתה כמו שעווה או קרם, ההליך בכללי מייתר את כל העלויות ויוצר עלות נמוכה יותר.

לאחר הטיפול המקיף, אין צורך להגיע יותר לטיפולים השונים אצל קוסמטיקאית כך שנוצר חיסכון משמעותי בזמן ובכסף. מכשיר הלייזר פולט קרני אור על פי אורכי גל, הגל נספג על ידי פיגמנט כהה המצוי בשורש של כל שערה. הביצוע נעשה על פי התאמה לצבעה השערה באזור בו מתוכנן טיפול הלייזר.

המהלך הטיפולי הוא קל ואינו מכאיב, אורך כמה דקות בלבד וברוב המקרים לא יוצר תופעות לוואי מלבד רגישות ומעט אדמומיות לפרק זמן של כמה שעות. מדובר בטיפול מאסיבי שקוטל את שורשי השערות ואינו מותר דרך לצמיחה שלהן מחדש.
לאור יתרונותיו הרבים של מכשיר הלייזר, ה FDA  האמריקאי אישר את השימוש במכשיר.

סיכום

כפי שאתם רואים, קיימות  מגוון אפשרויות בבחירה של הסרת שיער ,משיטות וותיקות כמו שימוש בחוט או בשעווה ועד שיטות חדשניות כמו אלקטרוליזה ולייזר.
כל לקוח המגיע לקליניקה מקצועית ייחשף לאפשרויות השונות ויקבל הכוונה והמלצה על השיטה המתאימה ביותר לכמות השיער ולסוג העור שלו.

טיפים
קיימים מכונים רבים העוסקים בלייזר. חשוב מאד לבחור במכון שקיבלת עליו המלצה טובה על איכות ביצוע העבודה כדי לא לגרום לנזק בלתי הפיך.
 
טיפול בלייזר הוכיח כי הוא הטיפול המתקדם והמומלץ ביותר .

 

שאלות גולשים מהפורום בנושא הסרת שיער בפנים

הסרת שיער בפנים

היי ספיר וסאלי  אני מחפשת שיטה להסרת שיער לצמיתות מהפנים. האם הסרת שיער IPL מתאימה להסרת שיער בהיר ופלומתי מהפנים? יש שיטה ביתית טובה להסרת שיער מהפנים באופן ביתי? תודה חנית

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 10/02/2013
אפילטורית מומלצת ביותר!

שלום בנות ! רציתי לשתף אותכן לגבי אפילטורית(הסרת שיער בפנים) ששמה מירב יצחקי ! אם מישהי מחפשת אפילטורית ממש טובה אמינה ועם תוצאות מ-ע-ו-ל-ו-ת! שיפנה אליי במייל ואני יתן את הטלפון שלה בשמחה ! המייל...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 05/08/2013