» » איך עושים מוצרי קוסמטיקה מים המלח

איך עושים מוצרי קוסמטיקה מים המלח


בימים בהם ים המלח נאבק על מקומו בין פלאי עולם, יש מי שכבר מכתיר אותו ככזה.
כל מי שנהנה ממוצרי ים המלחים המלח מנותק לגמרי ממערכת האוקיינוסים, ולכן שוררים בו תנאים אקולוגיים ומנרלוגיים יחודיים. מלבד היותו מאגר המים המלוח ביותר בעולם, מצויים בו מינראלים טבעיים לרוב.

בעקבות כך החל משנות ה40 של המאה הקודמת התפתחה סביב "ים המוות" תעשיה שוקקת חיים, תחילה תעשייה ממשלתית של מחצבים (לימים מפעלי ים המלח), ומאוחר יותר תעשיה קוסמטית ופרמצבטית מתקדמת.


כפי שכבר הזכרנו, הייחודיות של המוצרים ושיטות הייצור הפכו את סדרת הטיפוח של מוצרי ים המלח למוכרות ונחשקות בעולם כולו. להלן נביא כמה מן המוצרים והמותגים הנפוצים ביותר.
 
AHAVA  של מוצרי ים המלח

חברת אהבה הוקמה לפני 20 שנה על ידי שני קיבוצים למרגלות ים המלח: עין גדי, קליה ומיצפה שלם. למרות שמאז רוב האחזקה עברה לגאון החזקות, מפעל הייצור עדיין ממוקם במצפה שלם (אם כי המשרדים בחולון), מה שהופך את AHAVA לחברה היחידה שמייצרת מוצרי ים המלח ליד ים המלח. 

למרות המיקום ה"בעייתי" מבחינה פוליטית (ברחבי העולם אורגנו כמה מבצעי חרם בגלל היות אהבה חברה ישראלית), אהבה היא חברת מוצרי ים המלח המצליחה ביותר בעולם, עם שיווק ל30 מדינות בחו"ל ומחזור שנתי של למעלה מחצי מיליארד.

הגישה הקוסמטית של אהבה מתבססת על שימוש ב"בוץ" ים המלח (החומר השחור והשומני שהרוחצים נוהגים למרוח על גופם), המכיל כמות גבוהה של מינרלים טבעיים. בתהליכים יצור שונים מופקים הרכבי מינרלים מגוונים ליצירת מגוון של מעל ל150 מוצרי ים המלח שונים.


בגלל תהליכי הייצור השונים, וכמובן גם בגלל המיתוג של כל מוצר, מוצרי אהבה השונים נמכרים בטווח שבין 20 שקלים (בייחוד בחנויות העודפים בארץ) לבין 500 דולר.

מגוון הקרמים, המוסים ותכשירים אחרים נמכרים במחירים נמוכים ביותר בחנות העודפים של החברה (ממוקמת ליד מצדה) ובחברות קמעונעיות בארץ וברחבי האינטרנט.

מוצרי ים המלח מחברת אהבה מזוהים כאמור בעולם עם הייצור הישראלי, ולכן מהווים מתנה טובה, זולה יחסית ומקורית לחברים ובני משפחה מחוץ לארץ.


אייבון (AVON) מוצרי ים המלח וקוסמטיקה

הגישה של חברת אייבון שונה לחלוטין מזו שראינו בAHAVA. החברה הוקמה לפני למעלה מ130 שנה בניו יורק, וגדלה לאט במהלך השנים ממרטף קטן בגודל 46 מ"ר, לחברה בינלאומית עם מחירות בשווי מעל ל10 מיליארד בכל העולם.

החברה התחילה מיוזמתו של מוכר ספרים מדלת לדלת, דיוויד מק קונל, ולכן באופן מסורתי מתמחה בשיווק מכוון, ישירות לצרכן. אף כי בגלל גודלה קיימות חנויות וסוכני משנה רבים, עדיין חלק נכבד ממחירות החברה מתבצעה דרך החנות המקוונת שלהם (או של חברות בת מקומיות) באינטרנט.

מוצרי ים המלח
של החברה נחשבים ל"קוסמטיים" יותר, כלומר מתמקדים פחות בטבעיות וטיפוח (אם כי החברה השיקה ליין טיפוח חדש לפני כמה חודשים) ויותר בקוסמטיקה כללית. אלפי המוצרים של החברה מקוטלגים לפי קטגוריות (איפור, גוף, שער, רגליים, גברים וכו') ומחירם נע בין 4 פאונד (כארבעים שקלים) לבין 1087 פאונד (מעל ל10000 שקל).


מוצרי ים המלח נמכרים בכל העולם ולא אחת הם עומדים בחזית עקב היותם מיוצרים בישראל. באנגליה למשל יש מי שקורא להחרים את מוצרי אהבה  בגלל שהחברה ישראליתעוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...