» » לק לציפורניים - הפשטות שביופי

לק לציפורניים - הפשטות שביופיהחומרים במוצרי הקוסמטיקה בהם נהגו להשתמש עוד לפני 5000 שנה על מנת לצבוע ציפורניים היו גומי ערבי, חלבון ביצה ודונג. מאז נמצאו תחליפים ידידותיים יותר למשתמשת
 
רוב מוצרי לק לציפורניים כיום מורכבים מניטרוצלולוזה מומסת, חומר שקוף במקור, אליו מוסיפים פיגמנטים צבעוניים. ניטרוצלולוזה הוא חומר הנקרא גם "כותנת הנפץ", מדובר בחומר המשמש למספר דברים ביניהם אבק שריפה נטול עשן, סרטי צילום, וניירות "נפץ" לקוסמים.
 
בחלק מהלקים הקיימים בשוק קיים גם החומר פורמלין. כשמורחים לקים המכילים פורמלין יש להגן על הציפורן עם שכבת בסיס שלא מכילה את החומר, מכיוון שזה חומר שעשוי לייבש את הציפורן, ובצורות אחרות גם רעיל לגוף. כדאי להתייעץ עם קוסמטיקאית לגבי סוג הלק בו היא משתמשת.
 

סוגי לקים

קוסמטיקאית תשתמש בדרך כלל במגוון רחב של סוגי לקים, עבור מטרות שונות, כל אחד מהם מביא לתוצאה אחרת כמו הברקה, ייבוש הלק, שכבת הגנה, לקים המשמשים בחותמת, לקים הגורמים לאפקט של סדק על הציפורן, מחזק ציפורן ועוד.
 
לק מתפוצץ

לק מתפוצץ הוא לק אותו תמרח קוסמטיקאית על שכבת בסיס המגנה על הציפורן. אחרי מריחה של הלק שמגיע במגוון צבעים, ינתן אפקט של סדקים על הציפורן. שכבה ראשונה בצבע א' שהוא הצבע התחתון והמלא, ושכבה שניה בצבע ב' שייצור סדקים על הציפורן ויתן מראה לא מושלם.
 
יש הטוענים שהרעיון האסתטי מאחורי הלקים הנסדקים הוא ואבי-סאבי, רעיון אסטתי יפני לפיו היופי הוא החוסר השלמות, במה שקצת ישן, מעט סדוק, מלוכלך וכדומה.
 
מחירים:

חברתCHIC  היא חברת מוצרי קוסמטיקה המשווקת בכל רשתות הקוסמטיקה והפארם לקים מסדרה זו בשם "גראפי-טופ" במחיר של 55 ש"ח ליחידה. בכל יחידה שני צבעים שיוצרים את המראה הסדוק.
 
סדרת הלקים המתפוצצים של חברת NIZA מציעים לק מתפוצץ במחיר 35 שקלים ליחידה. לא מגיע עם שכבת בסיס, שכבת הבסיס יכולה להיות כל לק רגיל בצבע אחר.
 

לק מטאלי

לק המטאלי הוא לק בצבעים שונים שנותן אפקט מטאלי ולא דורש שכבה שניה שתיצור את האפקט. הצבעים שבדרך כלל תמצאו בלקים המטאליים הם כחול, ירוק, כתום, חום וכדומה.
 
מחירים:

לק מטאלי של חברת מוצרי קוסמטיקה "קרליין", יעלה בין 35 ש"ח.
לק מטאלי של סאלי הנסן עולה גם 35 שקלים.
 

לק ריחני

לק בצבעים שונים, שמעניק ריח (בדרך כלל תואם לצבע) שנודף מהציפורן לאורך שלושה ימים לפחות.

חברת מוצרי קוסמטיקה "רבלון" השיקה בתחילת שנת 2011 את הקולקציה הזו שבה 8 גוונים עם 8 ריחות בהתאם: (המחיר לסדרה זו הוא 46 ש"ח ליחידה.)
 
  • ניחוח מסטיק בצבעים פוקסיה וסגול בהיר.
  • ניחוח צמר גפן מתוק בצבע ורוד פנינה.
  • ניחוח אפרסק בצבע אפרסק.
  • ניחוח תפוז בצבע כתום פנינה
  • ניחוח ים בצבע כחול פנינה
  • ניחוח חוף ים בצבע צהוב ירקרק פנינה.
 

חשוב תמיד למרוח שכבת בסיס, בעיקר בגוונים האדומים שאחרי הסרת הלק נדבקים לציפורן.
לאחר מריחת הלק חשוב למרוח שכבת הגנה שמהווה מייבש של הלק ומאפשרת ייבוש מהיר של מספר דקות ונותנת גימור מבריק ללק 

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...