» » פדיקור רפואי -המדריך השלם

פדיקור רפואי -המדריך השלם

לא אחת, אנו סובלים מבעיות בכפות הרגליים המקשות עלינו ללכת. בעוד שבעיות אחרות בגוף, מאלצות אותנו ללכת אל רופאים אשר מומחים לאזורים אלו, אזי שדווקא בעיות בכפות רגליים, מאפשרות לנו ללכת אל קוסמטיקאיות שיכולות לבצע טיפול פדיקור רפואי.

כפי שניתן להבין מהשם, פדיקור רפואי  איננו דומה לפדיקור קוסמטי ובכל זאת, את שני הטיפולים מבצעות קוסמטיקאיות , אשר עברו קורס הכשרה לקוסמטיקה ובמהלכו הוכשרו לטפל בבעיות רפואיות שונות ברגליים, כאשר לעיתים הטיפול שלהן הוא היחידי שמתבצע ולעיתים מדובר בטיפול מקדים לטיפול הרפואי אצל רופא עור.

למה נועד פדיקור רפואי

טיפולי פדיקור רפואי, נועדו לפתור בעיות של יבלות ברגליים, הן יבלות שטוחות, יבלות שורשיות ויבלות ויראליות לפני שהן הופכות לדלקתיות. כמו כן קוסמטיקאיות מטפלות באקזמה, פטריות בציפורני רגליים וכן בציפורן חודרנית. כל הטיפולים האלו, נועדו לאפשר לאנשים שסובלים מבעיות אלו, אפשרות לחזור ללכת בצורה רגילה, בלי לפגוע ברגל ובלי לגרום לה נזק, אשר רק יחמיר את מצבה.

ניקח לדוגמא ציפורן חודרנית. בעיה זו נוצרת כתוצאה מגזירה לא ישרה של הציפורן, אז הציפורן גדלה לא נכונה ולא אחת היא נלחצת אל הבשר, ומתקשה לצאת ממנו. צריך לזכור, שלהבדיל מציפורני הידיים, ציפורני הרגליים נאלצות לסבול את הלחץ של הגוף במשך רוב שעות היממה, בהן אנו עומדים או נועלים נעליים שלוחצות עליה.

כיצד מתבצע הטיפול

הטיפול בציפורן חודרנית מתבצע תחילה, באמצעות ריכוך הציפורן באמצעות חומרי ריכוך שונים, לאחר מכן, באמצעות סכין מנתחים או צבת שמותאמת לטיפול זה, תתבצע הוצאת הציפורן או חיתוך שלה, ולבסוף תחטא הקוסמטיקאית את הציפורן באמצעות משחה או תרסיס.

במידה ותתפתח דלקת במקום, תפנה הקוסמטיקאית את המטופל לרופא עור להמשך טיפול. לא אחת ציפורן חודרנית תתפתח אצל ספורטאים, נשים בהיריון, חולי סכרת, חולי פסוריאזיס או אנשים שמתעסקים בפעילות גופנית מאומצת.

פדיקור רפואי הינו נועד לצורכי טיפול אזי שפדיקור קוסמטי נועד לצורכי טיפוח. פדיקור קוסמטי הוא טיפול שמיועד להעניק לכף הרגל ולציפורניים מראה יפה ומטופח, הן עבור גברים והן עבור נשים. פדיקור קוסמטי, מתבצע תחילה, באמצעות השריית כף הרגל במים חמים, כאשר בתוך המים מצויים חומרים שונים שעוזרים לרכך את הרגל. לאחר מכן, מבצעת הקוסמטיקאית שיוף, סידור וגזירה של הציפורניים. לבסוף, היא מסירה את העור היבש שנוצר ברגל כתוצאה מהליכות ממושכות ונעילה ממושכת של כף הרגל בנעליים. הסרת העור היבש מתבצעת באמצעות פילינג עמוק ברגל.

בחלק האחרון של הטיפול, המיועד לנשים, צובעת הקוסמטיקאית את ציפורניי הרגל בלק ומורחת על הרגל משחות לטיפוח הרגליים. כל זה מעניק לרגל מראה מטופח, נקי ומעניק לה תחושה נעימה.

טיפול פדיקור, הן רפואי והן קוסמטי, יכול לשנות את תחושת הרגל ואת המראה שלה מהיסוד, ועל כן רצוי להקפיד על טיפול זה כפי שנדרש, באופן עקבי וקפדני.

עוד באותו נושא

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

בניית ציפורניים – כל מה שחשוב לדעת

עם מגוון של סוגים ועיצובים לבניית ציפורניים ניתן להנות מציפורניים מטופחות, בריאות וייחודיות ביותר הן לאירוע חשוב או סתם לשגרת היום יום   ניתן...

קוסמטיקה פור יו

קוסמטיקה פור יו

cosmetica4u הוקם מתוך מטרה לספק לכל מי שמחפש מידע בתחום האסתטיקה והיופי או מעוניין לאתר קוסמטיקאית מנוסה ומומלצת באזור מגוריו לקבל מענה איכותי...

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

טיפולי אקנה - איך עושים את זה נכון

העור דומה למסך קולנוע, מוקרנים עליו אירועים פיזיים ולא פיזיים, למשל, אם אתה נבוך, יראו את זה. אקנה גורם לחוסר ביטחון אצל רבים וגורם משפיע באופי...

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

איפור מקצועי – ככה עושים את זה נכון

אחרי איפור מקצועי כולנו מרגישות פשוט מושלם. אז מתי נשתמש בו ומה ההבדל בינו לבין איפור חובבני? התשובות לפניכם גם אם באיפור היום-יומי אנחנו...

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

קוסמטיקה טבעית - קווים לדמותה

אחרי שנים בהן נלחמו לקוחות נגד חברות קוסמטיקה שעשו ניסויים בחיות, השינוי בתודעה נותן את אותותיו גם בנתוני המכירות   לפי נתונים שונים...