שיזוף עצמי הוא חלופה פופולרית לשיזוף מסורתי, שיזוף עצמי מציע דרך להשיג שיזוף יפה מבלי לחשוף את העור לקרני UV מזיקות. השוק מוצף במוצרים לשיזוף עצמי מה שיכול לגרום לבלבול ולקושי לדעת מאיפה להתחיל. במדריך מקיף זה, נכסה את כל מה שצריך לדעת על שיזוף עצמי, החל בהכנת העור כדי לשמור על השיזוף. בין אם רק עכשיו התחלת להתעניין בשיזוף או שכבר ניסית את זה בעבר, המאמר הזה יכסה לך את כל הנושא.

 

מהו שיזוף עצמי?

 

שיזוף עצמי מתבסס על שימוש במוצר קוסמטי שנועד לתת לעור שיזוף  ללא צורך בחשיפה לשמש.
שיזוף עצמי פועל על שימוש בתוסף צבע הנקרא דיהידרוקסיאצטון (DHA), שיחד עם חומצות האמינו שעל פני העור מייצר תגובה הגורמת לצבע השזוף של העור. קיימים מספר סוגים של שיזוף עצמי, כולל:

 

קרמים – קרמים לשיזוף עצמי הם בחירה פופולרית כי הם קלים למריחה ומספקים גימור אחיד וחלק. הם בדרך כלל כוללים מרכיבי לחות כדי לשמור על לחות העור.

 

מוסים – מוסים שיזוף עצמי הם קלי משקל ובעלי מרקם אוורירי, מה שהופך אותם לקלים למריחה והטמעה. לרוב הם מתייבשים במהירות ומספקים מראה טבעי, ללא פס גימור.

 

תרסיסים – תרסיסים לשיזוף עצמי הם אופציה נוחה למי שרוצה להשיג שיזוף במהירות ובקלות. ניתן לרסס אותם ישירות על העור והם מספקים כיסוי קליל ואחיד. 

 

טיפות – טיפות שיזוף עצמי מאפשרות התאמה אישית וניתן להוסיף אותם לקרם לחות או לסרום לשיזוף עדין והדרגתי. הטיפות מאפשרות לך לשלוט על עוצמת השיזוף ולהתאים אישית את התוצאות לטעמך.

 

חלק מהחומרים הפופולריים לשיזוף עצמי כוללים את מוס הברונזינג הקלאסי:

St. Tropez Self Tan Classic, Isle of Paradise טיפות לשיזוף עצמי וקצף שיזוף עצמי של Bondi Sands.

לפני השימוש בשיזוף עצמי, חשוב להכין מראש את העור כראוי על ידי פילינג וקרם לחות, ולעקוב אחר הוראות המוצר בקפידה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 

קרם לשיזוף עצמי

 

קרם לשיזוף עצמי הוא סוג של מוצר שיזוף עצמי כי בדרך כלל בעל שכבה עבה יותר ומרוככת  יותר מאשר מוס שיזוף או תרסיס, כדי לספק צבע לאורך זמן ולחות עמוקה לעור, מה שהופך אותו לבחירה טובה עבור אלה עם עור יבש או מבוגר. 

חלק מהיתרונות של שימוש בקרם שיזוף עצמי כוללים:

 

לחות עמוקה – קרמים לשיזוף עצמי מיוצרים לעתים קרובות עם מרכיבי לחות שיכולים לעזור להזין את העור ולהעניק לחות לעור ומשאיר אותו רך וגמיש במראה ובתחושה.

 

צבע עמיד – קרמים רבים לשיזוף עצמי נועדו לספק צבע עשיר ועמיד, שיכול להימשך מספר ימים או אפילו שבוע, בהתאם למוצר והמריחה.

 

כיסוי הניתן לבחירה – קרמים לשיזוף עצמי מספקים לעתים קרובות כיסוי שניתן לשליטה, מה שמאפשר לשלוט על עוצמת השיזוף שלך ולהתאים אישית את התוצאות לטעמך.

 

כמה מהאפשרויות הפופולריות של קרם שיזוף עצמי כוללות תחליב שיזוף עצמי של קלרינס.
קרם שיזוף עצמי של Clarins, Tan-Luxe The Gradual Illuminating Tan Cream ו-Vita Liberata Fabulous Self Tanning Gradual Lotion. בעת שימוש בקרם שיזוף עצמי, חשוב להכין את העור כראוי מראש על ידי פילינג ולחות, ולעקוב בקפידה אחר הוראות המוצר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 

שיזוף עצמי

 

קרם שיזוף מומלץ

 

ישנם הרבה קרמים נהדרים לשיזוף עצמי בשוק, כל אחד עם היתרונות והתכונות הייחודיים שלו, כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר כוללות:

 

סנט Tropez Self Tan Bronzing Mousse – מוס קל משקל שמתייבש במהירות ומספק שיזוף טבעי ונטול פס.

 

בונדי סנדס Self Tanning Foam – קצף עמיד המספק שיזוף עמוק וזהוב, עם ריח קוקוס לחוויית שימוש נעים.

 

Isle of Paradise Self Tanning Drops – אפשרות לשיזוף עצמי הניתן להתאמה אישית הניתן להוסיף לקרם לחות או לסרום עבור זוהר עדין, טבעי למראה.

 

Jergens Natural Glow Daily Moisturizer – קרם שיזוף הדרגתי המספק שיזוף עדין, בהתאמה אישית וגם משמש כקרם לחות יומי.

 

Tan-Luxe Self-Tan – לפנים אפשר להשתמש במוצר זה המאפשר שיזוף עצמי רב-תכליתי שניתן להוסיף לשגרת טיפוח העור שלך לקבלת עור פנים קורן ועור שזוף מותאם אישית.

 

בסופו של דבר, קרם השיזוף העצמי הטוב ביותר עבורך יהיה תלוי בסוג העור שלך, בהעדפות אישיות ובתוצאות הרצויות. חשוב לעשות את המחקר שלך ולבחור מוצר שיעבוד טוב עם העור שלך וייתן לך את המראה הרצוי.

 

מוס שיזוף

 

מוס שיזוף הוא סוג פופולרי של מוצר שיזוף עצמי הידוע במרקם קל, אוורירי שלה וקלות מריחה. הוא נמרח בדרך כלל באמצעות כפפת שיזוף או כפפה, וניתן לפזר אותו במהירות ובאופן שווה על העור ועם גימור אחיד ללא פס. חלק מהיתרונות של שימוש במוס שיזוף כוללים:

 

מריחה מהירה וקלה – המרקם הקליל של מוס השיזוף מקל על המריחה והמיזוג, ומאפשר לך להשיג שיזוף מושלם תוך דקות.

 

תוצאות במראה טבעי- מוס שיזוף נועד לספק שיזוף במראה טבעי למראה כי הוא ללא פסים וכתמים.

 

צבע עמיד – מוסי שיזוף רבים נועדו לספק צבע עמיד ארוך טווח כי הוא דוהה בהדרגה לאורך זמן, מה שמאפשר לשמור על השיזוף cמשך מספר ימים או אפילו שבוע.

 

בין האפשרויות הפופולאריות למוס שיזוף כוללות בין היתר: סנט Tropez Self Tan Bronzing Mousse, Loving Tan Deluxe Bronzing Mousse, and Bondi Sands Self Tanning Foam. בעת שימוש במוס שיזוף, חשוב להכין את העור כראוי מראש על ידי פילינג לחות, וכדי לעקוב אחר הוראות המוצר בקפידה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 

מספר אפשרויות פופולריות של מוס שיזוף כוללות: מוס שיזוף עצמי של סנט טרופז, מוס שיזוף עצמי Loving Tan Deluxe Bronzing Mousse, וקצף שיזוף עצמי של Bondi Sands. בעת שימוש במוס שיזוף, חשוב להכין את העור כראוי מראש על ידי פילינג ולחות, ולעקוב בקפידה אחר הוראות המוצר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 

שיזוף עצמי

 

כמה זמן מחזיק שיזוף עצמי?

 

משך השיזוף העצמי יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג מוצר השיזוף העצמי בו נעשה שימוש, שיטת המריחה וסוג העור האישי. בדרך כלל, רוב השיזופים העצמיים יחזיקו בין 3-7 ימים לפני דהייה.

 

כדי לעזור להאריך את חיי השיזוף העצמי שלך, חשוב להכין את העור כראוי מראש על ידי פילינג ולחות, ולהימנע מפעילויות שעלולות לגרום לשיזוף להתפוגג מהר יותר, כגון שחייה, הזעה או שימוש במוצרי טיפוח חריפים. אפשר גם להשתמש במוצרי שיזוף עצמי שנועדו כדי לספק צבע עמיד יותר או שמכילים מרכיבים שעוזרים לשמר לחות ולהאריך את חיי השיזוף.

 

ראוי לציין כי אזורים מסוימים של הגוף, כגון הפנים, הידיים והרגליים, עשויים לחוות דהייה מהירה יותר בשל שטיפה וחשיפה לפגעי מזג האוויר. כדי לעזור לשמור על השיזוף העצמי באזורים אלה, אתה יכול לנסות באמצעות מוצר שיזוף עצמי הדרגתי או לתחזק את האזור  עם כמות קטנה של שיזוף עצמי לפי הצורך.

 

האם ניתן להשתמש במשזף עצמי על הפנים?

 

כן, אפשר להשתמש במוצרי שיזוף עצמי על הפנים, אבל חשוב לבחור מוצר שיזוף עצמי אשר מיוצר במיוחד לשימוש על הפנים. עור הפנים הוא בדרך כלל עדין ורגיש יותר מאשר עור בחלקים אחרים של הגוף, כך ששימוש במוצר שיזוף עצמי חריף מדי או לא מיועד לשימוש על הפנים יכול להוביל לגירוי, פצעונים או צבע לא אחיד.

 

כשאתם בוחרים משזף עצמי לפנים, חפשו מוצר קליל ולא קומדוגני, כלומר שלא יסתום את הנקבוביות או יגרום לפצעונים. כמו כן, כדאי לבחור במשזף עצמי בעל גוון, שכן כך יהיה קל יותר לראות היכן את מורחת את המוצר מה שיבטיח גימור אחיד במראה טבעי.

 

כדי להבטיח מריחה חלקה ואחידה של שיזוף עצמי על הפנים יש להקפיד ניקוי ופילינג לעור. יש להשתמש בכמות קטנה של שיזוף עצמי ולערבב אותו היטב, תוך הקפדה להימנע מהעיניים, הפה והגבות. אפשר להשתמש במוצר שיזוף עצמי נפרד לאזור הצוואר והחזה, שכן אזורים אלה נוטים להיות בהירים יותר מהפנים ועשויים לדרוש גוון שונה של שיזוף עצמי.

דורית שטרנבך
דורית שטרנבך
לגעת ביופי

מנהלת פורום קוסמטיקה ויועצת מקצועית

שמי דורית שטרנבך, העסק שלי נקרא "לגעת ביופי" בהרצליה פיתוח, אני קוסמטיקאית מומחית בטיפולי פנים. תחומי ההתמחות שלי הם: טיפולי אקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג, טיפולי פלזמה, מזותרפיה, ופיגמנטציה.

מידע נוסף על מנהלת הפורום

שאלות גולשים מהפורום בנושא שיזוף עצמי

www.selfietan.co.il תכשירי שיזוף עצמי חדשים באישור משרד הבריאות מארצות הברית

האם ניתן להשיג מראה שזוף, צעיר ונקי עתה גם באופן בריא. כנסו לאתר שלנו www.selfietan.co.il ובדקו את מגוון התכשירים החדשים שמשגעים את ארצות הברית. התכשירים זכו באישור משרד הבריאות והשיווק שלנו מתחיל...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 23/12/2015
תכשירי שיזוף עצמי ובריא באישור משרד הבריאות יבוא מארצות הברית

www.selfietan.co.il צפו בתכשירי השיזוף עצמי החדשים המיובאים מארצות הברית ונחשבים ללהיט עולמי. תנו ללקוחות שלכם את האפשרות להשיג מראה שיזוף ספורטיבי ללא יציאה לשמש עם תכשירים שמזינים את עור הגוף...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 19/12/2015
קרם שיזוף

שלום לכן, יש לי שאלה. האם קרם שיזוף יכול לפגוע בעור והאם צריך לבחור בקרם שיזוף מסוג מסוים בכדי שיתאים לסוג העור? תודה רבה.

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 01/06/2016
מוצרים קוסמטיים עם חומרים פעילים ומכונת שיזוף

בוקר טוב, אני משתמשת במוצרים של ביופפטיק AHA8/15 MULTI GEL  ו- PRO LIFT SERUM  ובנוסף בקרם לחות שלהם , האם אני יכולה להמשיך ללכת למכוני השיזוף ידוע לי שיש רגישות לשמש עם שימוש במוצרים אלה. ובנוסף רציתי...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 13/05/2016
שיזוף בהתזה מול מיטות שיזוף

היי אשמח לדעת מה ההבדל בין מיטות שיזוף לשיזוף בהתזה בהשפעה על העור וברמת הסכנה רווית

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 03/04/2013
שיזוף בהתזה/סולריום

היי עשיתי שיזוף בהתזה אצל מומחית בשם אביבית ואני חייבת לציין שהיה פשוט מושלם!!! האמת שכל כך הרבה שאלתי והמון  המליצו לי עליה ובכן הם צדקו .  ולכן חשבתי שכדאי שכולם ידעו שכל כך חששתי...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 15/04/2012
טיפול שיזוף בהתזה

אני רוצה להתחיל ללכת לטיפול שיזוף בהתזה. כמה פעמים בשבוע מותר ללכת?

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 13/11/2011
דרושות עובדות

למכון קוסמטיקה בהרצליה פיתוח דרושות עובדות מקצועיות באחד או יותר מהתחומים הבאים:מניקור,פדיקור,בניות,שעוות,טיפולי פנים,שיזוף בהתזה ועוד...נא לפנות לשירלי :054-2652611,09-8999115   ...

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 11/08/2015