כאשר מדובר על טיפוח עצמי של הרגליים אנחנו לעתים קרובות מתעלמים מכך. אבל טיפול הרגליים שלנו הוא חיוני לשמירה על בריאות כללית טובה. פדיקור מקצועי עשוי להיות יקר, ומציאת זמן ללכת לפדיקור בסלון יופי לא תמיד אפשרית, ובדיוק למקום הזה פדיקור ביתי נכנס לתמונה. עם הציוד המתאים, הכנה לקראת וטכניקה נכונה, אתם יכולים להשיג תוצאות כמו סלון יופי, אך מהסלון הביתי שלכם.

ציוד לפדיקור ביתי

 

לפני שתתחילו בפדיקור ביתי אצלכם בבית, יש להצטייד בציוד הדרוש. הנה כמה מהדברים שתזדקקו להם.

 

קוצץ ציפורניים: חפשו קוצץ ציפורניים עם קצה ישר, כדי להבטיח חתך נקי.

 

קבצי ציפורניים: קובץ ציפורן הוא חלק מרשימת ציוד לפדיקור ביתי חיוני להחלקת קצוות מחוספסים ועיצוב הציפורניים כאשר לוחות אמרי או קבצי קריסטל הן שתי אפשרויות נהדרות.

 

דוחפת cuticle: דוחפת cuticle משמשת בעדינות לדחיפה בחזרה של הcuticles ליצירת מראה נקי, ומלוטש.

 

קובץ כף רגל או אבן פומיס: קובץ כף רגל או אבן פומיס משמשים להסרת עור מת ויבלות מכפות הרגליים.

 

השריית הרגליים: השריית כף הרגל היא דרך מרגיעה לרכך את הרגליים ולהכין אותם להמשך תהליך הפדיקור. אתם יכולים  להשתמש במים חמים עם מלחי Epsom או בשמנים אתריים האהובים עליכם.

 

קרם לחות: קרם לחות עשיר ישמור על הרגליים שלכם רכות ולחות (hydrated). חפשו קרם המכיל  חמאת שיאה או שמן קוקוס.

 

לק ציפורניים: כמובן שתידרשו ללק לציפורניים לשלב הסיום, בחרו בצבע האהוב עליכם להשלמת גוון העור.  

 

כיצד להקים עמדת פדיקור?

 

יצירת מרחב נוח ומזמין לפדיקור ביתי הוא חיוני לתהליך כולו. הנה מספר הנחיות להקמת עמדת פדיקור בבית:

 

בחרו מקום נוח: מציאת מיקום נוח אצלכם בבית בו אתם יכולים לשבת ולהירגע במשך לפחות שעה אחת. עדיף לבחור מקום בסמוך לשקע חשמל, על מנת לחבר את הציוד החשמלי. 

 

אספו את הציוד: יש לרכז את כל הציוד שתצטרכו לפדיקור הביתי, ולהניח אותו על משטח נקי ושטוח. ניתן להיעזר בשולחן כלשהו, למשל שולחן קפה, או אפילו מגש פשוט על מנת להחזיק את הציוד.

 

הכנת חלל העבודה: הניחו מגבת או מחצלת בכדי להגן על הריצוף שלכם מפני שפיכה או טפטוף של החומרים. ייתכן שגם תרצו להשלמת האווירה ומצב הרוח להדליק כמה נרות או לשלב מוסיקה ברקע. 

 

מלאו את האגן במים חמים: מלאו קערה גדולה במים חמים והוסיפו מלחי אפסום (Epsom) או שמנים אתריים – לחוויה יוקרתית.

 

שבו והירגעו: שבו על כיסא נוח או על כרית והשרו את כפות הרגליים שלכם במים החמים למשך 10-15 דקות. זה ירכך את העור, ויכין אותו להמשך התהליך. 

 

פדיקור ביתי

 

כיצד להכין את הרגליים לפדיקור?

 

לפני שנתחיל בתהליך הפדיקור הביתי, חיוני וחשוב להכין כראוי את הרגליים לקראת הטיפול. 

 

הסרת לק ציפורניים ישן: אם יש לכם לק ישן בציפורניים בבהונות, כדאי להסיר את הלק בעדינות באמצעות רפידות כותנה.

 

גזימת הציפורניים: השתמשו בקוצץ ציפורניים על מנת לקצוץ את ציפורני הרגליים באופן ישר לרוחב, וחשוב לוודא שלא לחתוך אותן לאורך קצר מדי. לאחר מכן יש להשתמש בקובץ ציפורניים בכדי להחליק את כל הקצוות המחוספסים של הציפורניים ולעצב אותן.

 

השריית כפות הרגליים: מלאו קערה במים חמים והשרו את כפות הרגליים למשך 10-15 דקות. ניתן להוסיף מלחי אפסום או את השמנים האתריים האהובים עליכם אל תוך המים, לחוויה מרגיעה ויוקרתית.

 

הסרת יבלות ועור מת: השתמש בקובץ כף רגל או אבן פומיס על מנת להסיר בעדינות כל היבלות ואת העור המת מכפות הרגליים. היזהרו שלא להגזים בכך או לפגוע בעור הבריא שמתחת.

 

דחיפת הcuticles: השתמשו בדוחס לcuticle כדי לדחוף בעדינות בחזרה את cuticles. אל תחתכו אותם, הדבר עלול להוביל לזיהום ובעיות אחרות.

 

החדרת לחות (moisturizer): יש להזין את הרגליים שלכם בקרם לחות עשיר קרם לחות עשיר, ולשים לב לאזור העקבים שהוא מטבעו יבש יותר. הדבר יסייע לשמור לשמור על הרגליים רכות ולחות.

 

מכשיר פדיקור ביתי: בעוד שכלי פדיקור בסיסיים כמו קוצץ ציפורניים וקבצים חיוניים לכל פדיקור ביתי, ישנם גם כמה מכשירים שיכולים להפוך את התהליך לקל ויעיל יותר. הנה כמה ששווה לשקול:

 

קובץ כף רגל חשמלית (באנגלית Electric foot file): מדובר בסוג של מכשיר פדיקור ביתי המופעל על ידי סוללה, הפועל באמצעות ראש מסתובב להסרת יבלות ועור מת מכפות הרגליים. המכשיר מאפשר תהליך מהיר ויעיל יותר בהשוואה לקובץ כף רגל ידני, אבל זה יכול להיות יקר יותר.

 

מסיר יבלות (Callus Remover): זהו גם כן מכשיר פדיקור ביתי, ולמעשה מדובר בכלי המיועד במיוחד להסרת יבלות קשות בכפות הרגליים. בדרך כלל יש לו להב חד או רולר בו אתם יכולים להשתמש בכדי לגלח בעדינות את callus.

 

ספא רגליים (Foot Spa):  מכשיר העושה שימוש במים חמימים ועיסוי על מנת להרגיע את כפות הרגליים. חלק מהדגמים כוללים גם גלילים מובנים או תכונות רטט בכדי לשפר את תהליך העיסוי.

 

מנורת ציפורניים UV: אם אתה רוצה אחרי הפדיקור להשלים את התהליך עם לק ג'ל, הרי ששימוש עם מנורת ציפורניים UV הוא בגדר חובה. המכשיר מבוסס על ניצול אור  UV כדי להשלים את שלב הפוליש ולהשגת מראה ציפורניים ארוכות.

 

בעוד שמכשירים אלה אינם נחוצים לפדיקור ביתי, הם בהחלט יכולים להפוך את התהליך למהנה ויעיל יותר. שווה לשקול להשקיע במכשיר אחד או שניים המתאימים לצרכים ולתקציב שלכם.

 

טיפול רגליים ביתי

 

טיפול בכפות הרגליים הינו חיוני לשמירה על בריאות טובה ומניעת בעיות ברגליים. הנה כמה טיפים לטיפול ביתי:

 

שטיפת הרגליים באופן קבוע: יש לשטוף את הרגליים מדי יום עם סבון ומים בכדי לשמור עליהן נקיות וללא חיידקים.

 

החדרת לחות: השימוש בקרם לחות על בסיס יומי הינו חלק משגרת טיפול רגליים ביתית. שימוש יומי בקרם לחות עשיר לרגליים יישמור עליהן רכות ומלוחחות (hydrated) כאשר חשוב לשים לב במיוחד לאזור העקבים ולכל אזור יבש אחר. 

 

נעלו נעליים נוחות: בחר נעליים המתאימות לכם ומספקות תמיכה נאותה. הימנע מנעליים כי הדוקות או רופפות מדי, הדבר עלול לגרום להופעת שלפוחיות ובעיות אחרות ברגליים.

 

חיתוך הציפורניים: שמרו על הציפורניים שלכם חתוכות לאורך, ולא קצרות מדי. השתמשו בקובץ ציפורניים בכדי להחליק את כל הקצוות המחוספסים.

 

בדקו את הרגליים בשגרה: בידקו את הרגליים באופן קבוע והסתכלו האם ישנם חתכים, שלפוחיות, או בעיות אחרות. אם אתם מבחינים במשהו יוצא דופן, פנו לרופא שלכם.

 

באמצעות הקפדה על הטיפים הללו עם טיפול רגליים ביתי, אתם יכולים לסייע לשמור על הרגליים שלכם בריאות ולמנוע בעיות רפואיות ברגליים. וכאשר מדובר על לפנק את עצמכם עם פדיקור ביתי, תדעו שזה מגיע לכם  ודאגו שיהיה לכם את הציוד המתאים לעבוד איתו!

 

פדיקור ביתי

 

טיפים לפדיקור הביתי המושלם

 

בכדי לעשות פדיקור ביתי איכותי בסלון בבית חשוב לשים לב לטכניקה ולתת תשומת לב לפרטים הקטנים. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להשיג פדיקור מושלם:

 

בחרו לק ציפורניים מתאים: רצוי לבחור לק ציפורניים איכותי שיעניק סיומת ארוכה לציפורן. חפשו צבע המשלים את גוון העור ותואם לסגנון האישי שלכם.

 

למרוח שכבות דקות: עדיף למרוח שכבות דקות של לק על גבי הציפורניים, לעומת שכבות עבות. הדבר גם מסייע לייבוש מהיר יותר ומניעת כתמים או חריצים על גבי שכבות הלק. 

 

הניחו לכל שכבה להתייבש לחלוטין: נסו להיות סבלניים ולתת לכל שכבה להתייבש לחלוטין עד למריחת השכבה הבאה. הדבר ימנע כתמים ויבטיח גימור חלק. 

 

השתמש בשכבת בסיס ובשכבה עליונה: שימוש בשכבת בסיס (לק בסיס) יסייע ללק עצמו לשבת בצורה טובה יותר על גבי הציפורניים ויימנע כתמים. שכבה עליונה תעזור לעמידות ומניעת סדקים. 

 

לא לשכוח את הcuticles: השתמשו בשמן ציפורן או קרם לחות על מנת לשמר את נראות הציפורניים וההcuticle בעלי מראה בריא. אל תחתכו אותם, מכיוון שזה יכול להוביל לזיהום ובעיות אחרות.

 

היו עדינים עם כפות הרגליים: הימנעו משימוש בכלים קשים ואל תהיו אגרסיביים מדי עם כפות הרגליים שלכם, משום שהדבר עלול לגרום לפציעה או נזק לעור.

 

דורית שטרנבך
דורית שטרנבך
לגעת ביופי

מנהלת פורום קוסמטיקה ויועצת מקצועית

שמי דורית שטרנבך, העסק שלי נקרא "לגעת ביופי" בהרצליה פיתוח, אני קוסמטיקאית מומחית בטיפולי פנים. תחומי ההתמחות שלי הם: טיפולי אקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג, טיפולי פלזמה, מזותרפיה, ופיגמנטציה.

מידע נוסף על מנהלת הפורום

שאלות גולשים מהפורום בנושא פדיקור ביתי

פילינג לכפות רגליים

רציתי לדעת אם זה בטוח להשתמש בתכשירים הביתיים לפילינג בכפות רגליים. כמו כן, איך ניתן להתגבר על יובש בכפות הרגליים, מלבד פדיקור?

הודעות בפורום פורום קוסמטיקה 27/09/2014