cosmetica4u.co.il
כניסה למנהלים

מנהלי הפורום

דורית
דורית

שמי דורית ,העסק שלי נקרא "לגעת ביופי "הרצליה פיתוח אני מתמחה בטיפוח עור הפנים הטיפולים שעושים אצלי הם : טיפולי אקנה טיפולי אנטי אייג'ינג טיפולי פגמנטציה. ** לא בשבתות ולא בחגים

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
04/05/2014 17:22
עיצוב גבות     ו    דני דני    

אני  מתעניין בלימודי עיצוב גבות. האם צריך מסגרת לימוד מסודרת לכך או רישיון מיוחד לעסוק בתחום. כמו כן, אשמח לדעת אם לגבר יש סיכוי להצליח בתחום לפי דעתכן. תודה

07/05/2014 15:36

שלום דני,

אין צורך ברישיון מיוחד על מנת לעסוק בעיצוב גבות. אתה מוזמן לחפש בית ספר שכזה דרך גוגל. בתחומנו, ישנם לא מעט קוסמטיקאים ומעצבי גבות גברים העושים חיל בתחום.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית


12/01/2013 09:04
צלקות/חורים     ו    שירן שירן    

הי,כתוצאה מטיפולי פנים יש לי באזורי הלחיים ומטה מן צלקות וחורים כנראה מהוצאת שחורים עמוקים שהיו באזור,האם ניתן להיפטר מהצלקות בעזרת פילינג או פעולה אחרת?

12/01/2013 11:31

שלום שירן,
ישנם מס' טיפולים המיועדים לטיפול בצלקות בעור הפנים. אולם, לפני כן, על מנת להתאים לך את השיטה הטובה ביותר עבורך, צריך לאבחן את העור, ולבדוק את מצבו, לעמוד על ההיסטוריה הרפואית שלך, גוון העור, ועוביו - גם הם פרמטרים חשובים.
קחי בחשבון שבמידה ואת עדיין סובלת מפצעים בפנים - והעור עדיין אינו מאוזן - יש לאזן אותו לפני כל טיפול אחר בצלקות.
לשאלתך - צלקות בפנים נחשבות לנזק העמוק ביותר שיכול להתרחש בעור. העור מייצר רקמה צלקתית, כאשר הנזק מגיע לשכבת העור העמוקה ואף לרקמת השומן. זהו מצב שבו העור כבר לא יכול לתקן את עצמו, ובתגובה של מערכת החיסון - נוצרת אותה רקמה צלקתית.
למיטב נסיוני, הדרך הטובה ביותר לטפל בצלקות היא באמצעות מכשור רפואי, זה יכול להיות טיפול  בלייזר או טיפול בגלי רדיו פרקציונליים. לעיתים בשילוב רולר מחטים חשמלי. שיטות כמו לייזר/גלי רדיו פרקציונלייים יודעות ליצור "חורים מיקרוניים" בשכבת העור העמוקה , וע"י כך, לגרום לעור לייצור רקמה חדשה עם קולגן חדש. (זהו החומר שחסר באותה רקמה צלקתית).  דרך נוספת העומדת לרשותך, הוא פילינג עמוק. פילינג עמוק מורשה לבצע רופא בלבד. המושג פילינג עמוק שייך לעולם הרפואה ולא לעולם הקוסמטיקה. עלייך לקחת בחשבון את תופעות הלוואי הלא פשוטות בלשון המעטה המתלוות לטיפול שכזה.
דבר נוסף שעלייך לדעת - הוא שלא ניתן להיפטר מצלקות ב-100%. ניתן לשפר ולטשטש בלבד.
 בהצלחה,
ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

07/05/2014 15:13
שאלה נוספת..     ו    שירן שירן    

האם ניתן להיפטר מכהויות סביב העיניים?מדובר בפיגמנט מולד שמחמיר עם השנים

07/05/2014 15:34

שלום שירן,

שוב, צריך לבדוק את הרקע של הכתם, ולהבין מהם הגורמים המשפיעים עליו, כהויות מתחת לעיניים נובעות בד"כ מזרימת דם וסירקולציה נמוכה במקום, גם הצטברות פיגמנט יכול להוות גורם נוסף לכהות, או בפני עצמו. כאמור, צריך לבדוק אותך ולאבחן אותך באופן פרטני..ולפי זאת בלבד, להציע תוכנית טיפול בהתאם.


בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

19/04/2014 14:51
סידור גבות     ו    איילת איילת    

האם יש מסגרת ללימודי סידור גבות באופן עצמאי? אני לא יודעת לסדר גבות לעצמי ומעוניינת לשפר את "כישורי" בתחום
תודה 

22/04/2014 11:39

שלום איילת,

קיימות מסגרות ללימוד עצמי לעיצוב גבות. את מזומנת להקיש בגוגל "לימודי עיצוב גבות", ויתפחו לפנייך כל המקומות הרלבנטים.

בהצלחה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

08/04/2014 22:08
הצרת היקפים     ו    לירון לירון    

לאחרונה הקוסמטיקאית שלי הביאה מכשיר הצרת היקפים. רציתי לדעת אם מספיקה תעודת קוסמטיקאית רפואית בכדי להשתמש במכשיר הזה או שצריך ידע נוסף, אני מעוניינת בשירות אך קצת חוששת. 

09/04/2014 01:14

שלום לירון,

מה שאת יכולה לעשות הוא דבר פשוט, לשאול את הקוסמטיקאית האם המכשיר מותר לשימוש ע"י קוסמטיקאיות, והאם המכשיר אוחז באישור אמ"ר (אישור משרד הבריאות - לאביזרים למכשור רפואי), ותראי מה התשובה שאת מקבלת. במידה ואת עדיין לא סומכת על התשובה שקיבלת, את בהחלט רשאית לפנות למשרד הבריאות - מחלקת האמ"ר לד"ר נדב שפר, או לגשת ישירות למשרדייהם הנמצאים במתחם  בי"ח תל השומר, ולברר דרכם, בנוסף, קיים פנקס אמ"ר האמור להיות מפורסם באינטרנט, ודרך הקשת שם המכשיר ושם החברה, את יכולה לראות באם הוצא סוג אישור שכזה למכשיר. אישור האמ"ר מאגד בתוכו את כל ההגבלות הקיימות לגבי מכשירים ואביזרים רפואיים וכן מפרט מיהם האנשים המוסמכים להפעילם.

במידה ולא קיים אישור שכזה, אזי, על המכשיר רשאית לעבוד קוסמטיקאית, ומשם והלאה - מערכת השיקולים היא לגמרי שלך.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית


30/03/2014 13:13

בהיר/לבן  מעור פנים בהיר?

30/03/2014 20:34

שלום,

השיטה הבדוקה והיעילה ביותר להסרת שיער לבן/בהיר היא שיטת האפילציה, בשיטה זו מחדירים מחט דקיקה לזקיק השערה, ובאמצעות פולס חשמלי מחמצנים אותה ומוציאים אותה מהשורש.

בשיטה זו נדרשים אמנם מס' טיפולים, אולם, עדיין, כיום, זו השיטה הידועה והותיקה והבטוחה ביותר להסרת שיער לבן/בהיר.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

25/03/2014 11:56
מיכשור חשמלי     ו    ירדי ירדי    

שלום,
אני   באמצע לימודי קוסמטיקה רפואית ורציתי לדעת איזה מכשיר הכי חשוב שעלי לרכוש ע"מ להתחיל לקבל לקוחות שלא כדאי לעבוד בלעדיו. אני מתכוונת לתדר גבוה, וופוזון או גלווני
תודה רבה

25/03/2014 18:45

שלום ירדי,

בלימודי קוסמטיקה רפואית אין שימוש במכשור של וופוזון או תדר גבוה, אני לדוגמא, לא משתמשת במכשירים האלו, ואני בתחום כבר 12 שנה... את יכולה להחזיק גלווני המשמש להחדרה יעילה יותר של חומרים שקשה להחדיר לעור, חומר פעיל יחדור ביעילות רבה גם ללא עזרת המכשיר. כל השאר מבחינתי יהיה בזבוז מיותר של כסף.

החומרים הפעילים בקוסמטיקה הרפואית מסייעים לך בטיפול יעיל ופעיל ללא צורך בשניים האחרים.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית


19/03/2014 17:46

יש לי רגישות לחלק גדול מסוגי הבשמים, נוצר לי גרד וכתמים בעור באזורים המבושמים כשאני נחשפת לשמש.  רציתי לדעת אם יש תחליפים לבשמים הרגילים שיכולה להשתמש בהםץ

19/03/2014 18:27

שלום לילי,

מה שאת מתארת היא תופעה ידועה אשר לשמחתי הרבה איננה מתרחשת באחוז גדול מהאוכלוסיה, היום המושג "היפואלרגני" כבר חלף לו מהעולם..כל דבר יכול לגרום לאלרגיה אותה את מתארת. אולם, יחד עם זאת, ישנן חברות המתמחות בייצור בשמים לנשים ואנשים כמוך. מצב הקישור:

http://www.bsamim.co.il/%D7%91%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%90%D7%9C%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%94.

כמו כן, את מוזמנת לבדוק בחברת "בודי שופ". הבשמים אמורים להיות נטולי אלכוהול ועם תמציות ארומטיות מחומרים טבעיים

את מוזמנת לנסות, וזאת מכיוון, שעדיין יכולה להתרחש תגובה אלרגית, כל גוף (ומערכת החיסון שלו) המגיבים אחרת לחומרים השונים גם אם הם נחשבים כ"היפואלרגנים". לא קיימת כיום "תעודת ביטוח" גורפת לגבי החומרים האלו, ככאלו שבטוח לא יגרמו לתגובה. 

בהצלחה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

10/03/2014 20:19

האם יש קרם אשר מטשטש קרמים שחורים מתחת לעיניים? מחפשת משהו אפקטיבי, תודה

10/03/2014 21:16

שלום כרמית,

הסיבות ל"עיגולים שחורים" או יותר נכון, כהויות מתחת לעין, הם תולדה של מס' גורמים, בין השאר: גורמים פנימיים, גורמים גנטיים, מצב נפשי ועוד.. הכהויות  נובעות בד"כ מבעיות של היעדר זרימת דם תקינה במקום. הדם הזורם במקום הזה כבר מחומצן, ולכן, כהה יותר. הסיבה השניה שיכולה להיות היא הצטברות של פיגמנטציה.

צריך לאבחן את מקור הכהות אצלך, אולם, אני לא אשת בשורות בנוגע לתכשיר אותו תוכלי למרוח ושיפתור את הבעיה. 
יש כמה תכשירים בשוק, חלק מהלקוחות מדווחים על תגובה ושיפור, חלקם - לא. כך, שמדובר במשהו די אינדיבידואלי.

אולם, לפני כן, נושא האבחון הוא קריטי ומאד חשוב על מנת לעמוד על מקור הכהות ובהתאם לכך, להתאים לך את הטיפול המתאים.

מאחר ומדובר בבעיה שהיא מאד ספציפית, את מוזמנת לפנות אלי בפרטי על מנת שאוכל לתת לך יותר פרטים בנושא.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

05/03/2014 20:16

אני בן 22, יש לי עור שמן והרבה שחורים בפנים, אני עושה פילינג וזה לא יורד.  רציתי לדעת האם אני יכול לפנות לכל קוסמטיקאית או שיש קוסמטיקאיות מיוחדות שמתמחות בטיפול בגברים

05/03/2014 20:43

שלום עילי, כל קוסמטיקאית תשמח לטפל בך. אני לא מכירה קוסמטיקאית שמטפלת במיוחד בגברים. אתה לא אמור להיתקל בבעיה כלשהי כאשר תפנה לאחת כזו. אני כן ממליצה לך לבחור קוסמטיקאית רפואית מנוסה. המלצות מחברים יסייעו לך לבחור בצורה יעילה את הקוסמטיקאית המתאימה לך ביותר. לגבי הפילינג שאתה מבצע, זה מאד תלוי איזה פילינג אתה מבצע, לא כל חומר שנקרא פילינג הוא הוא היעיל ביותר לבעיה שלך. את כל אלו תפתור לך הקוסמטיקאית שלך. תפקידו של הפילינג בעור שהוא שמן ומפריש, הוא להסיר את שכבת התאים המתים ולהמיס את דפנות התא אשר מלאות בדלקת. ורק חומרים פרא רפואיים מסוגלים לענות על האתגר הזה.

27/02/2014 09:27
קרם לעיסוי פנים     ו    לילי לילי    

שלום, אני מחפשת קרם המיועד לעיסוי פנים. חיפשתי ברשתות פארם ובחנויות קוסמטיקה - לא מחזיקים מוצר כזה. מחוסר ברירה אני שוקלת להזמין מחו"ל. אולי יש לכן מושג איפה ניתן לקנות קרם כזה בארץ??? תודה

27/02/2014 13:04

שלום לילי,

את החומר שאת מחפשת מוכרים בעיקר בסוכנויות המוכרות חומרים מקצועיים לקוסמטיקאיות, אולם, המכירה לא נעשית ללקוחות פרטיים שאינן קוסמטיקאיות. מה שאת יכולה לעשות, זה לקנות שמן ארומטי המתאים לפנים, תמציות כאלו ניתן למצוא בכל חנות טבע, שמנים מסוג לבנדר, רוזמרין וכאלו, ואותם לערבב ביחד עם קרם לחות רגיל של הפנים, ואיתו לעשות עיסוי. 

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

19/02/2014 16:27

שלום,
אני עושה כבר למעלה משנה טיפולי אינפרא באיזןר הפנים , בהתחלה זה היה פעם בחודש ולאט לאט הפך לפעם בחודשיים .. ישנו שיפור!
אך עדיין יש צמיחה קלה של שיער. יש לי 2 שאלות חשובות:
1. האם זה הגיוני שטיפול כזה עולה לי 300 ש"ח פר טיפול ??
2. האם זה בסדר שלטיפול אני מגיעה לקוסמטיקאית שלי עם שיער על הפנים והיא עוברת לי ככה עם האינפרא ומעט ג'ל ואחר כך עושה לי שעווה בפנים ומורחת לי קרם??
האם זה בסדר השעווה אחר כך??
לא אמורים רק לגלח לפני בכלל??
אני רק רוצה לדעת שזה אפקטיבי ובסדר בצורה הזאת ושהיא לא סתם מנצלת אותי..
תודה מראש :)

19/02/2014 17:32

שלום דנית.

1. בנוגע למחיר - כל מכון גובה כראות עיניו.
2. שיטת העבודה שאת מתארת אינה מקובלת כלל ועיקר. לא נהוג לטפל בצורה הזו. צורת הטיפול בלייזר/אינפרא או כל שיטה להסרת שיער בקרן אור מחייבת גילוח המקום לפני הטיפול ולאחריו - מתן ההבזקים. במידה והשיער לא מגולח, קיימת סכנת כוויה על עור הפנים, שכן השיער שלא גולח מהווה קולטן לקרן האור, ולכן, יכול לגרום לכוויה עורית.
כלל לא מקובל לתלוש לאחר מכן את השיער בשעווה, אלא לתת לו לנשור באופן טבעי.

צורת הטיפול כפי שאת מתארת, נעשית בניגוד לכל פרוטוקול עבודה סביר הגיוני וקליני המקובל בשיטות של קרן אור ולייזר.

אני מאד מסתייגת מצורת התיאור שלך כאילו יש שיפור במצב, כשאת, לדברייך, ביצעת טיפול לפני כחודשיים. מנסיוני הרב בתחום, אני מבטיחה לך, שבמידה ותניחי למקום כמה חודשים, את תראי איך כל השיער חוזר!
חודשיים ימים אינם אינדיקציה להצלחת הטיפול, את עדיין נמצאת בתוך נקודת זמן בה השיער ממשיך לצמוח ולהשתקם, קל וחומר כשאת מדברת על אזור הפנים.

אני אחזור שוב על אזהרותי הנוגעות להסרת שיער בפנים בשיטות של קרן אור ולייזר - שיטות אלו אינן השיטות המומלצות להסרת שיער בשל הסיכון לצמיחת שיער פרדוכסלית באזורים אלו. השיטה המומלצת ביותר היא שיטת האפילציה במחט חשמלית.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

20/02/2014 00:51
רגע...     ו    דנית דנית    

קודם כל תודה רבה :)
אבל אני חייבת לדעת, איפה אני יכולה להשיג מישהי אמינה שפועלת בשיטה שאת ציינת ולא עם שעווה .. באיזור רמת גן ? איפה אני יכולה למצוא ?

אני לא רוצה להשאר אצלה....

20/02/2014 09:39

שלום שוב,

הנהלת הפורום אינה נוטה להמליץ או לכוון לקוסמטיקאיות/מכונים מסויימים. אני ממליצה לך להיעזר בחברות ולקבל המלצות, או להתקשר ולהתרשם בעצמך, את כבר יודעת ממני איך זה לא אמור להיראות..

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

17/02/2014 11:03

חשובה לי דיעה של נשים שעברו טיפול  של פילינג או אפילו אחר [לא ניתוח] להצערת עור הפנים וקצת נפילה מתחת לסנטר באזור הצואר ומעל לגבות..
על מי תוכלו להמליץ?  
תודה מראש, אדית

16/02/2014 17:46
בניית ציפורניים     ו    מירי מירי    

היי, אני מעוניינת ללמוד בניית ציפורניים. רציתי לדעת אם אפשר ללמוד רק את התחום הזה באופן פרטני או שיש צורך ללמוד את כל רזי הקוסמטיקה בכדי לעסוק בתחום? כמו כן אשמח להמלצה על מסגרת לימודים כזאת. תודה

16/02/2014 19:36

שלום מירי,

בניית ציפורניים הוא תחום שאותו את יכולה ללמוד באופן פרטני, ללא קשר ללימודי קוסמטיקה או מסגרת כלשהי.

לגבי המלצה למסגרת כלשהי כזו, אין הפורום נוטה להמליץ על מקומות כאלו. את מזומנת לערוך סקר שווקים בעצמך, לפנות לטכנאיות ציפורניים ולהתיייץ איתן לגבי מקום מומלץ ללמוד בו. 

מאד חשוב שלא תעסקי במקצוע לפני תום לימודייך והכשרתך. אני באופן אישי מכירה קוסמטיקאיות שעסקו בתחום ללא כל רישוי או הסמכה בהתאם, פירסמו את עצמן כקוסמטיקאיות, וזאת ללא ידיעת לקוחותייהן, הדבר מעיד על חוסר אמינות  קשה והונאה  שביצעה אותה קוסמטיקאית כלפי לקוחותיה, שלא לדבר על נזקים וכוויות מלייזר שגרמה ללקוחה שלה. זה מה שקורה בהעדר הכשרה!

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

11/02/2014 14:59
משחה לפצעי בגרות     ו    שחר שחר    

מרחתי משחה לפצעי בגרות , קלירקס, ונשארו לי כתמים שונים, אשמח לדעת איך מבצעים ניקוי פנים בלי לפגוע בעור ולגרום לעוד פצעים להופיע בטעות

11/02/2014 16:07

הי שחר,

על מנת לטפל בעור אקנתי, אתה חייב לקבל טיפול מקצועי מקוסמטיקאית רפואית. טיפול המבוסס על חומרים פרא רפואיים בלבד. כאלו הם המסוגלים לגרום לשינוי בעור הפנים והתנהגותו. הטיפול חייב להיות גם טיפול מקצועי במכון, וגם טיפול ביתי. האחד ללא השני - לא ממש יעיל. 
לא מתפקידך לבצע את הניקוי. מכיוון שניקוי כזה חייב להתבצע בצורה מקצועית סטרילית, שכן ההתמודדות היא למול אותו חיידק P אקנה שגורם את הופעת הפצעים..ורק קוסמטיקאית רפואית מנוסה שהוכשרה לנושא זה יודעת איך לטפל בעור במצב שכזה. במידה ואדם לא מקצועי נוגע/מנסה לטפל בעור הפנים כשהם במצב הזה, הרי שדווקא זה יכול לגרום להופעת יותר פצעים, הצטלקויות, וסימנים. שלא לדבר על זיהומים. ובשורה התחתונה - עלול להביא להחמרת המצב הקיים.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית 

09/02/2014 11:12
אקנה הורמנואלי     ו    ליאת ליאת    

לא מזמן יצא לי אקנה בפנים, הרופא הסביר לי שזה אקנה הורמנואלי וזה מאוד טבעחי בזמן הריון (חודש רביעי), הוא גם הסביר שהטיפול באקנה בהריון שונה מבזמן רגיל. אז ראשית, למה זה שונה, שנית, האם אחרי ההריון זה אמור להיעלם? מודה לכן על העזרה ליאת

09/02/2014 13:53

שלום ליאת,

לפי רישומי, כבר העלית את השאלה בעבר בפורום. מצ"ב תשובתי כפי שניתנה בעבר:

בזמן ההריון, גוף האישה עובר שינויים רבים המושפעים, רובם ככולם כתוצאה מפעילות הורמונלית אשר מתגברת ככל שההריון מתקדם יותר ויותר. בעיקר מדובר על עליה משמעותית בהפרשת הורמוני המין הנקביים, בהן ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון, שמופרשים ביתר, כתוצאה מהשינויים ההורמונליים, בלוטות החלב מתפקדות ביתר וגורמות בסופו של דבר להופעת אקנה. 

אני סבורה שמה שהרופא התכוון, הוא לכך, שלא ניתן לטפל בתקופת ההריון, לא בצורה תרופתית מקובלת, כגון טיפולים ברואקוטן, או באנטיביוטיקה מסוג אוקסיטוצין, מכיוון שאלו יכולים לגרום לפגיעה בעובר. והנטייה היא לעבור טיפול מקומי יותר ולא פנימי.

התופעה של האקנה בהחלט יכולה לחלוף לאחר ההריון, מכיוון שאז המצב ההורמונלי חוזר לקדמותו, וכל זאת, עם כל ההסתייגות המתבקשת כמובן, ובמידה והגוף לא יעבור שינויים הורמונלים נוספים, מצב שיכול לקרות, במידה ותחליטי להניק, לדוגמא.

גם בעולם הקוסמטיקה הרפואית, אנו נדרשות להפעיל שיקול דעת, ובהחלט ישנם חומרים שאינם מתאימים לטיפול בתקופת ההריון. מצד שני, קיימים חומרים בטוחים בהם ניתן להשתמש על מנת להקל על המצב.

אציע לך לגשת לקוסמטיקאית רפואית מנוסה ומקצועית להמשך ייעוץ וטיפול.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

05/02/2014 12:42

הבנתי שאקנה רוזיאה זה לא באמת אקנה. לפחות ממה שקראתי באינטרנט אז אני מניחה שזה נכון. הרופא שלי הציע לי לטפל בזה כאילו זה אקנה. מצד שני חברות אמרו לי שאם אשתמש באקנה מיצין זה יכול להקל מאוד את הבעיה. מה נכון? תודה חגית

05/02/2014 14:15

שלום חגית,

אקנה רוזציאה מוגדר גם כאקנה של הגיל המבוגר. המחלה מתפרצת בעיקר בקרב אנשים בעלי עור בהיר, והמאופיינת בנגעי אקנה בצורה של פצעונים קטנים עם אדמומיות מפושטת הנגרמת בעקבות הרחבה של כלי הדם. 
טיפול אנטיביוטי כנגד המחלה נחשב כיעיל, אולם, קחי בחשבון כי טיפול תרופתי שכזה, צריך להימשך על פני חודשיים לפחות. תרופות כמו אקנה מיצין או מינוציקלין יעילים במיוחד למחלה הזו. עלי להדגיש שכל טיפול תרופתי כלשהו חייב להיות מלווה בפיקוח של רופא. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון, שבצד ההטבה מבחינת נגעים. לתרופות אלו לא בהרכח תהיה הפשעה על האודם בפנים, ולשם כך, יהיה עלייך לשקול טיפול בהבזקי אור - IPL)  לטיפול בתופעה הזו.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

30/01/2014 11:26
פילינג בינוני     ו    דסי דסי    

אני רוצה לעשות פילינג בינוני בפנים, אשמח לקבל מידע על כך וכמה זמן אחרי פילינג לפנים אוכל להשתזף

30/01/2014 12:18

שלום דסי,

פילינג בינוני מבוצע במקרה וקיימים בפנים קמטים קלים ונזקי שמש. יחד עם זאת, חשוב לי להבהיר, כי השילוב של פילינג ואחריו שיזוף - איננו השילוב המומלץ כלל ועיקר. עלייך לקחת בחשבון כי חשיפה לשמש ושיזוף לאחר פילינג יפגעו בעור יותר משהיה נפגע - אלמלא הפילינג! לאחר פילינג בינוני מתקבל עור חדש נקי מכתמים וקמטוטים, ושיזוף מחדש, לא רק שיאיץ את הופעת הכתמים מחדש ואף במהירות רבה יותר, אף יפגע בכל הפרמטרים החשובים המתפתחים בעור בעקבות הפילינג כגון: ייצור קולגן ואלסטין, ייצור חומצה היאלורונית ועוד..

במילים אחרות - לאחר פילינג ההוראה היא חד משמעית לא להיחשף לשמש ולהימנע משיזוף

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

25/01/2014 23:16
אפליציה     ו    עדן עדן    

אני עוברת אפלציה אצל קוסמטיקאית בפנים בפעם אחרונה שעשיתי היא עשתה לי בחום של 20  אחרי שאני עושה הפנים אדמומיות ואחר כך יש לי קצת סימנים שעוברים אחרי שבועיים שלוש משיהי בעבודה שלי עושה אצל קוסמטיקאית אחרת ואין לה כלום אחרי הטיפול  והיא טוענת שהיא תשאיר לי צלקות האם זה נורמלי מה שי  לי וכך אמרו להיות או שלא? הקוסמטיקיאית שלי  טוענת שהקוסמטיקאית השנייה לא הורגת את שורש השיערה והיא לא תגמור אצלה עם טיפולים היא תצטרך מלא טיפולים.

25/01/2014 23:43

שלום עדן,

שיטת האפילציה להסרת שיער לצמיתות מלווה בד"כ באדמומיות, נפיחות, ואף הופעת גלדים. התופעה הזו של הופעת הגלדים היא נורמלית לחלוטין, ואין לראות בהופעתם סימן או עדות לרשלנות או עבודה שאינה מקצועית, כנ"ל לגבי הצטלקויות, כאמור, אין שום קשר בין הדברים. אולם, יחד עם זאת, כאפילטורית מנוסה, אני חייבת להעיד שיש מקרים שבהם יוצאים גלדים ויש מקרים בהם לא יוצאים גלדים. אין לזה חוקיות.

זה נכון, שככל שעובדים בעוצמות חום נמוכות יותר, הסיכוי לגלדים פוחת, אולם, יחד עם זאת, כל עוד השערה השתחררה בעקבות אותו הפולס, הרי שהעבודה היא אפקטיבית באותה המידה. 

באפילציה, חשוב לשים לב, שעוצמת החום מתאימה לסוג השיער, ככל שהשערה היא חלשה ופלומתית יותר, כן ניתן לעבוד בעוצמות נמוכות יותר, החום בד"כ מספיק במקרים שכאלו להסיר את השיער הטורדני לצמיתות. ככל ששערה היא עבה ושחורה יותר, נדרשת בד"כ עצמת חום גבוהה יותר. כל מקרה הוא לגופו.

במקרה שלך, אם הגלדים נושרים כעבור מס' ימים, והעור חוזר לקדמותו, הרי שאיני מוצאת כל פסול בכך. העבודה היא מקצועית לחלוטין.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

21/01/2014 13:12
פדיקור לחולי סכרת     ו    צחי צחי    

אני צריך לפדיקור לחולי סכרת ויש לי פטרת, קראתי על פטרת ציפורניים לייזר, זה יכול להשפיע איכשהו? מותר לחולי סכרת טיפול לייזר כזה?

21/01/2014 13:30

שלום צחי,

טיפול פוטודינמי נחשב לאחת מהשיטות הידועות והיעילות לטיפול בפטרת הציפורניים. אולם, יחד עם זאת, הטיפול אסור לחולי סכרת. 

יחד עם זאת, זו אינה השיטה היחידה שקיימת היום לטיפול. קיימת גם שיטה של  נטילת תרופות בצורה פומית (דרך הפה). - אולי כדאי שתשקול צורת טיפול שכזו.

בכל מקרה, לפני כל טיפול, אני ממליצה לך להיוועץ עם הרופא המטפל.

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית

13/01/2014 15:06

היי, אני מעוניינת לעבור טיפול זריקות בוטוקס ביתי, השאלה אם חנויות קוסמטיקה מורשות למכור חומר כזה לגורמים פרטיים או רק לרופאים? ידוע לכן משהו בעניין? תודה שני

13/01/2014 16:05

שלום שני,

הטיפול בהזרקות בוטוקס נחשב להליך רפואי לכל דבר, ולכן המורשים לבצע אותו הם רופאים בלבד. 

החומר לא נמכר  כלל לגורמים פרטיים, אלא אך ורק לרופאים.

טיפול בידי מי שאינם מוסמכים לנושא, יכול לגרום לנזקים. 

בברכה,

ספיר שבה - מרכז לרפואה אסתטית


קהילת קוסמטיקאיות - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 cosmetica4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קוסמטיקאיות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קוסמטיקה
מחפשות קוסמטיקאית מומלצת ? מלאו את הפרטים אנחנו נדאג שיחזרו אליכן בהקדם
אנחנו עובדים עם הקוסמטיקאיות הטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
יש לציין את סוג הטיפול:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!