cosmetica4u.co.il

בואו להכיר את ספיר שבה, מנהלת הפורום שלנו


ספיר שבה, קוסמטיקאית רפואית ויועצת לכירורגיה פלסטית. בעלת נסיון של למעלה מ-10 שנים. בואו להכיר את עולמה של קוסמטיקאית


מתי החלטת להיות קוסמטיקאית ומדוע?

רציתי להיות קוסמטיקאית, מאז שאני זוכרת את עצמי, תמיד נמשכתי לתחום היופי והאסתטיקה. אני באה מתוך משפחה של קוסמטיקאיות, ואני למעשה, הקוסמטיקאית הרביעית במשפחה. בשנות נעורי סבלתי מלא מעט בעיות עור, כך, שנחשפתי לתחום הקוסמטיקה כבר מגיל צעיר, כשחיפשתי פתרונות יעילים עבורי. לצערי הרב, כאלו לא היו ממש בנמצא בזמנו. החומרים הקוסמטיים שהיו קיימים אז בשוק, לא היו פעילים.
ספיר
לאט לאט התחלתי ללמוד את התחום לבד, חיפשתי אחר חומרים פעילים, ואותם מצאתי דווקא בתחום הרפואה האסתטית. אלו חוללו פלאים תוך זמן קצר. עם הזמן, החוויות האישיות שעברתי, הפכו לדלק, מצאתי את עצמי נמשכת יותר ויותר לתחום. ודי מהר הבנתי – שזה מה שאני הולכת לעשות בחיים.
 
אילו עצות את יכולה לתת לבחורות צעירות שמבקשות לעסוק במקצוע בעתיד?

מכיוון שמקצוע הקוסמטיקה עדיין אינו מוסדר דיו במדינה מבחינה חוקית, אני חושבת שכל קוסמטיקאית שמעוניינת לעסוק בתחום, צריכה לבדוק היטב עם איזה חברות היא הולכת להתקשר ולעבוד איתן. במדינה שלנו, לצערי הרב, התחום שלנו פרוץ, ואין אכיפה מטעם רשויות המדינה. לכן, כל מי שמעוניינת לעסוק בתחום, צריכה לבדוק היטב, מה החוק אומר לגבי אסור ומותר בתחום שלנו.

לא להתפתות ולרכוש מכשירים כאלו ואחרים ללא בדיקה מקיפה ויסודית. יש לבדוק היטב את החוק והתקנות בארץ לגבי מכשורים ואישורים של משרד הבריאות. אישורי FDA, ו-CE  אירופאי. בנוסף, יש לברר מי מורשה להפעיל את אותם מכשירים ומהן המגבלות. תשובות לשאלות הללו ניתן למצוא במשרדי האמ"ר בתל השומר. כנ"ל לגבי בתי ספר לקוסמטיקה – יש לבדוק שהמוסד פועל בהתאם לאישורי משרד העבודה והתמ"ת.

אילו מגמות את רואה במקצוע בשנים האחרונות? האם את יכולה לתאר במספר מילים את היתרונות שלהן.

בסה"כ, המגמות בתחום הקוסמטיקה הן חיוביות. בעשור האחרון, יותר ויותר קוסמטיקאיות נחשפות לתחום הטכנולוגיות, אם בהסרת שיער, הסרת שיער בפנים. כיום, יש את היכולת לשדרג טיפולים קוסמטיים – לטיפולים פעילים בשילוב חומרים פעילים וטכנולוגיות, עם תוצאות ממשיות וניכרות לעין.

יחד עם זאת, בנוסף, כיום יש לא מעט בתי ספר שמציעים לימודי דרמטולוגיה מתקדמים, אלו מציעים את השדרוג היותר רציני בתחום האסתטיקה. מכיוון שבבתי הספר הללו, הקוסמטיקאית רוכשת ידע וכלים בתחומים הקשורים לחומרי העבודה ושיטות העבודה. ועם הידע והכלים הללו, הקוסמטיקאיות יודעות יותר כיצד להשתמש באותו ידע – ופחות תלויות בתכתיב של חברות קוסמטיקה כאלו ואחרות.
 
מה דעתך על כניסתם של גברים למקצוע ובכלל על התחום של קוסמטיקה לגבר?

כניסתם של גברים לתחום שלנו, היא דבר מבורך בעיניי. אם עד לפני כמה שנים גברים התביישו להודות שהם הולכים לקוסמטיקאית, היום הם כבר פחות מתביישים. מנסיוני, ואני יכולה להעיד על הנעשה אצלי בקליניקה, מטפלים גברים רבים, מתקשרים ומתעניינים בכל סוגי הטיפולים, אם זה בתחום הסרות השיער ואם זה בתחום טיפולי הפנים. גברים נעשו יותר מודעים לעצמם, והם שמים לב גם לנקודות הקטנות, ממש כמונו – הנשים. למיטב ידיעתי ונסיוני, המגמה הזו של כניסת גברים לתחום הקוסמטיקה עדיין אינה בשיאה. עדיין קיימות חששות, דעות קדומות ובושה. אני תקווה שהמצב ישתפר בעתיד.
 
מניסיונך, על אילו מוצרים את ממליצה ללקוחות שלך?

במהלך השנים, רכשתי ידע מקצועי רב, ולמדתי רבות אודות חומרים פעילים, והיכולות שלהם להשפיע על העור. במהלך לימודי באוניברסיטת ת"א, בפקולטה למדעי החיים למדתי: כימיה כללית ואנאליטית, כימיה אורגנית וכימיה פיסיקלית. לימודים אלו העשירו מאד את ידיעותי ותרמו רבות להבנת התהליכים הכימיים שיוצרים בסופו של דבר – מוצר.חשוב לציין שכל מוצרי הקוסמטיקה שאנחנו מכירים, מיוצרים ומבוססים על עקרונות הכימיה האורגנית. ולאחרונה, במזל טוב, יצאתי עם מותג פרטי הנושא את השם שלי "ספיר שבה". מדובר על סדרת מוצרים פעילים לעור הפנים. כאשר אני מתאימה את החומרים לטיפולים הביתיים לכל לקוח/ה בהתאמה אישית מדוייקת וממוקדת.
אילו עצות את יכולה לתת לגולשים שלנו, כדי לשמור על טיפוח העור?

מאד חשוב לשמור על הגיינת העור. חשוב לדעת שהעור שלנו סופג נזקים כל הזמן. וזה התפקיד שלנו להגן עליו. צורות הטיפול, ושמירת הטיפוח של העור אמנם משתנות מאחד לשניה. אולם ניתן לומר באופן כללי עבור כולם, כי יש לשמור על הגיינה של העור, יש להשתמש בסבון טוב לעור הפנים. רצוי כזה שמבוסס על חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות על מנת להמיס שיירים של לכלוך ואבק שהצטברו על העור. אין לשטוף את העור יותר מידי. פעמיים ביום – בוקר וערב בהחלט מספיקים. במדינה שטופת שמש כשלנו – אני סבורה כי יש להשתמש במקדם הגנה כל הזמן ובכל עונות השנה. מקדמי הגנה עד סף של 30 SPF מספיקים בהחלט.

את מקדם ההגנה יש למרוח 10 דקות עד רבע שעה לפני היציאה לשמש. ולאלו המתאפרות – את מקדם ההגנה יש למרוח מעל הלחות, ואת המייק אפ – מעל מקדם ההגנה. חשוב מאד לשמור על רמה נאותה של לחות העור. בימי הקיץ החמים – אין צורך להעמיס את העור בשכבות מיותרות של לחות. יש לזכור שבעונת הקיץ, יש לא מעט לחות באויר. ואפשר להסתפק בלחות קלילה ומקדם הגנה, לעיתים ניתן להסתפק במקדם הגנה לבדו. בעונות המעבר, סתיו וחורף, בהם אין כמעט לחות באויר. העור שלנו נוטה להתייבש ולהיסדק. בתקופה הזו, העור זקוק יותר מתמיד ללחות מועשרת והזנה. וכמובן שימוש בחומרים שימנעו אידוי לחות מהעור. חומרים המבוססים על חומצה היאלורונית יעניקו מענה טוב לבעיה הזו.

מעבר לכך – כל נושא חידוש העור הוא אחד מהיסודות החשובים כשבאים לשמור על טיפוח העור. לחות – טובה ככל שתהיה, לא תיספג לשום מקום, אם אנחנו לא דואגים להסיר את שכבת התאים המתים. המכונה – "שכבת הקרן". לכן, חשוב להשתמש כל ערב, בחומרים מקלפים, בעלי יכולת חידוש המוכחת קלינית. בין השאר ניתן למנות את החומרים הבאים: רטין A, חומצה גליקולית, חומצה לקטית וחומצה סליצילית. את המינון הנכון אני קובעת ללקוחותי לפי מצב העור, פרמטרים רפואיים אחרים, גוון העור, עוביו, ועונת השנה.

אני מאמינה בתורת השילובים, מנסיון רב שצברתי בתחום, אני משלבת ללקוחותי מספר חומרים פעילים עם הוראות שימוש ספציפיות. והתוצאות פשוט נהדרות. לאלו שהתפריט שלהם לא כולל נוגדי חימצון מהמזון, מומלץ לבצע בדיקה שתאבחן את החוסרים של הויטמינים בגוף. ונטילת ויטמינים אלו מבחוץ. הגוף והרקמות שלנו זקוקים להם כצורך קיומי. ויש ויטמינים שהגוף לבדו – אינו יודע לסנטז.
 
כיצד את משתמשת באינטרנט כדי לקדם את העסק שלך?

אני משתמשת בפלטפורמת האינטרנט מזה 8 שנים. ואפשר לומר שהפלטפורמה הזו חוללה מהפכה של ממש אצלי. נחשפתי לכח הבלתי רגיל של המדיה הזו. ואני עושה איתה שימוש יום יומי. אתר האינטרנט שלי הוא אחד האתרים המקצועיים ביותר והנצפים ביותר בתחום האסתטיקה. הוא אתר שמכיל הרבה מידע עדכני ומקצועי בתחומי האסתטיקה השונים. אני דואגת לעדכון מבצעים מפעם לפעם. והתגובות נלהבות כל פעם מחדש.


ספיר שבה קוסמטיקאית רפואית ויועצת לכירורגיה פלסטית
השקד 12 אור יהודה , 03-6344327 , 050-538561630/01/2013    המאמר עודכן בתאריך 22/04/2019    cosmetica4u.co.il
פורום קוסמטיקה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר cosmetica4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת קוסמטיקאיות - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 cosmetica4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קוסמטיקאיות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קוסמטיקה
מחפשות קוסמטיקאית מומלצת ? מלאו את הפרטים אנחנו נדאג שיחזרו אליכן בהקדם
אנחנו עובדים עם הקוסמטיקאיות הטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!