cosmetica4u.co.il

מוצרי קוסמטיקה וניסויים בחיות- המאבק שלא נגמר


לא אחת, אנו נאלצים להתפשר בין אהבות ואמונות שלנו. אנו אוהבים דבר מסוים אך הוא נוגד את אמונתנו או את העקרונות שלנו, אז עלינו להחליט מה קודם למה ומה חשוב לנו יותר.

במשך שנים התמודדו צרכנים של מוצרי קוסמטיקה עם הדילמה הזאת. מוצרי קוסמטיקה רבים הגיעו לשוק רק אחרי שנוסו על בעלי חיים שונים, דבר שכמובן נגד את האמונה והעקרון של אוהבי החיות בכלל ושל מי שאיננו היה מוכן לרכוש מוצר, שעובר תהליך שכזה בפרט. בשנים האחרונות למזלם של אוהבי החיות וצרכנים של מוצרי קוסמטיקה, השתנתה המציאות והדילמה הזאת כמעט ואיננה קיימת עוד.

המאה ה20 הביאה עמה התפתחות רצינית בתחום מוצרי הקוסמטיקה. יותר חברות קוסמטיקה הופיעו בשוק, אותן חברות פיתחו מוצרי קוסמטיקה שונים אשר באמצעותם אפשר היה לטפל בבעיות עור או להשתמש לצורכי איפור (איפור רגיל או איפור קבוע), בניית ציפורניים ואפילו קומסטיקה רפואית. מאחר והתחרות בשוק היתה עזה והמודעות של הצרכנים לצרכים שלהם היתה גבוהה, אותן חברות נאלצו להוכיח מעל כל ספק שהמוצרים שלהן, הם יעילים וטובים.

המאבק

הדרך הטובה ביותר שאותן חברות מצאו כדי להוכיח זאת היא באמצעות ניסויים בבעלי חיים. אותן חברות השתמשו במכרסמים שונים, כגון עכברים, חולדות וכדומה, וניסו
עליהם את אותם מוצרים תחילה, על מנת לבדוק כיצד הם מגיבים להם. אותם מוצרי קוסמטיקה נוסו באמצעות שאיפה, בליעה, מריחה ובדרכים אחרות, בדיוק כפי שהצרכן האנושי היה אמור להשתמש בהם. הניסוי של המוצרים על החיות איפשר לדעת, איזו תגובה יוצר המוצר ומה צריך, במידת הצורך, לתקן או לשנות במוצר.

ניסויים אלו זכו לביקורות קשות, הן מצד אגודות שתומכות בחיות והן מצד צרכנים אוהבי חיות. הביקורות היו, הן על אופי אחזקת החיות, בכלובים קטנים במעבדה, והן על עצם הניסוי עצמו, אשר לא פעם גרם נזקים בריאותיים קשים לחיה. לא פעם ניסויים אלו, שימשו כנושא לתחקירים עיתונאיים רחבים והן כעלילה של תוכניות טלוויזיה, אשר באו להציג את החשיבות של הגנה על בעלי חיים מכל סוג שהוא, גם כאשר האדם נהנה מניסויים אלו.

השינוי

בעשרים השנה האחרונות אנו עדים לניצחונם של אוהבי החיות על פני חברות הקוסמטיקה אשר ערכו ניסויים בבעלי חיים. יותר ויותר חברות הודיעו שהן מפסיקות ניסויים אלו ועוברות לייצר מוצרי קוסמטיקה בלי לנסות אותם על חיות וכן יותר ויותר חברות החלו לפתח מוצרי קוסמטיקה טבעיים, מה שהפחית את הצורך בניסויים אלו. החלטה זו התקבלה כתשובה לביקורת הקשה שהוטחה בחברות אלו, ביקורת שאופיינה בהפגנות, עצומות ואף קריאות רבות לחרם צרכנים. כמו כן הועלתה ביקורת על עצם אמינות הניסויים, אשר העלו את ההשערה, שיעילותם איננה גדולה.

כיום אוהבי החיות אשר הינם גם צרכני מוצרי קוסמטיקה , לא צריכים לבחור עוד בין האמונות והעקרונות שלהם לבין הצרכים והאהבות שלהם ויכולים לאפשר לשניהם, לחיות ביחד בשלום ובאחווה.30/07/2009    www.cosmetica4u.co.il
פורום קוסמטיקה© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר cosmetica4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת קוסמטיקאיות - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 cosmetica4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קוסמטיקאיות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קוסמטיקה
מחפשים מוצרי קוסמטיקה ? מלאו את הפרטים ותקבלו הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם הקוסמטיקאיות הטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!